Ženou Prahy se stala zakladatelka útulku

  • 15. října 2019,
  • 8:54,
  • PRAHA,
  • David Wilczek

Ve Staroměstské radnici byly uděleny ceny Žena regionu za hl. m. Prahu. Cílem této celostátní soutěže je představit ženy, které svým přístupem významně přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu.

Reklama

V reprezentativních prostorách Staroměstské radnice bylo slavnostně oceněno 10 žen, které významně přispívají k rozvoji společnosti v naší metropoli. Nejedná se jenom o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž nezištných aktivitách nemá veřejnost většinou tušení.

"Všechny ty příběhy mají jeden společný jmenovatel. Svůj volný čas tyto dámy věnují určité nadhodnotě pro jejich okolí a ve svém volném čase se věnují ne sobě, ale právě těm ostatním a zpříjemňují a zlepšují kvalitu života v prostředí, ve kterém všichni žijeme," řekla Denisa Kalivodová, zakladatelka soutěže Žena regionu.

Vítězkou a zároveň nominantkou do celorepublikového kola se stala zdravotní sestra z nemocnice IKEM Dita Pullmanová. Ta získala největší počet hlasů za vedení útulku pro týrané psy.

"Naše organizace funguje systémem dočasné péče. To znamená, že ti pejsci jsou ubytovaní u dobrovolnic doma. Tedy jsou v rodinách, kde se lépe socializují a lépe se jim potom hledá odpovídající domov," řekla Dita Pullmanová, vítězka za hl. m. Prahu.

Tato soutěž byla založena před 10 lety a od té doby se stále více dostává do povědomí veřejnosti a zároveň si získává nové příznivce.

"V letošním roce máme již 40 tisíc hlasujících, což, pokud vezmete v úvahu, že je 140 finalistek v těch 14 krajích, tak je to úctyhodné číslo. Ti všichni lidé si museli příběhy jednotlivých finalistek přečíst a pak se rozhodnout, komu tedy pošlou svůj hlas," řekla Marie Heřmánková, ředitelka soutěže Žena regionu.

"Já jsem s potěšením přijal záštitu nad tímto jubilejním 10. ročníkem soutěže Žena regionu. Já to beru jako jednu z možností, jak vlastně poděkovat ženám, tedy nejen těm nominovaným, ale vlastně všem ženám v našem okolí. Myslím, že spousta lidí nedoceňuje úplně to, co vše pro nás naše ženy, manželky, partnerky, maminky, dělají," řekl Zdeněk Hřib, primátor hl. m. Prahy.

Absolutní vítězka celorepublikového kola bude vyhlášena 31. října tohoto roku v prostorách Valdštejnského paláce Senátu ČR.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu