Projekt Bílá vrána boří mýty

  • 16. října 2019,
  • 13:51,
  • PRAHA,
  • David Wilczek

Děti, které opouštějí dětské domovy a chtějí se úspěšně uplatnit v životě, mají začátky velmi těžké. K tomu, aby to zvládly co nejlépe, jim pomáhají lidé z obecně prospěšné společnosti Yourchance. Pod její záštitou vzniklo i ocenění Bílá vrána, jejímž cílem je představit inspirativní příběhy lidí, kteří to dokázali.

Reklama

V rezidenci pražského primátora proběhlo vyhlášení 6. ročníku cen Bílá vrána, která je každoročně udělována mladým lidem, kteří se dokázali prosadit po odchodu z pěstounské péče nebo z dětských domovů.

"Staráme se o více než 700 mladých lidí, kterým aktuálně pomáháme. Máme něco přes 60 lidí, které už jsme postavili na vlastní nohy a už žijí vlastní život. Je to 9 let práce mnoha lidí, takže v tomto směru velký dík celému týmu," řekla Jana Meruňková, ředitelka Yourchance o.p.s.

Během slavnostního večera byla pokřtěna kniha s názvem Hejno bílých vran, která představuje inspirativní příběhy těchto dětí, které to nevzdaly a jsou nyní úspěšné. Roli kmotra této publikace přijal Jiří Mádl.

"Čtvrté vydání Bílých vran asi není ničím tak moc jiné od těch ostatních, je ale důležité vědět, že ty příběhy pořád jsou, pořád dopadají dobře a ten problém tady pořád je. Děti jsou v dětských domovech. Ale je tu také někdo, kdo jim pomůže a vzdělává je," řekl Jiří Mádl, herec.

Hlavním bodem programu bylo vyhlášení těch nejtalentovanějších. A to v několika kategoriích. Cenu Nadaný mlaďoch získal Pavel Lukáš, který pomáhá těžce nemocným.

"Mou náplní práce je jim ty poslední chvilky života zpříjemnit a pomoct jim tak, aby odešli třeba z toho světa srovnaní s tím, co všechno v životě dokázali a co třeba v životě nedokázali a litují toho," řekl Pavel Lukáš, cena Nadaný mlaďoch.

Ocenění mohly získat i společnosti, které pomáhají dětem z dětských domovů uplatnit se na trhu práce.

"Jsme firma, která se zabývá výrobou, takže tyto děti nebo mladí lidé pracují především na pozicích ve výrobě. Je to práce manuální a pracují na různých střediscích, na různých provozech s tím, že mají pracovní poměr a zároveň mají zajištěné bydlení, které firma poskytuje taktéž," řekla Iva Ulrichová, personální ředitelka společnosti ACO Industries.

Přechod do běžného života by děti zvládaly mnohem hůře, kdyby jim nepomáhali zkušení pedagogové. Nejlepším z nich pro tento rok byl vyhlášen Dalibor Křepský, který tak získal cenu Poklad v srdci.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu