Dopravní podnik plánuje rozšíření svého muzea

  • 11. listopadu 2019,
  • 22:28,
  • PRAHA,
  • Jaroslav Šetlík

O vůz lanovky, historické autobusy a expozici se do pár let rozroste muzeum Dopravního podniku hlavního města Prahy. Předcházet tomu bude několik úprav. Veřejnosti se zpřístupní nejen další hala, ale vyrůst by zde mohla další budova, která nabídne větší prostor pro další vystavované exponáty.

Reklama

Muzeum Dopravního podniku hl. m. Prahy se dočká svého rozšíření. Díky tomu tu bude k vidění několik dalších exponátů.

"DP plánuje výstavbu nové výstavní haly pro historické autobusy. Dále zde plánujeme i novou expozici metra a do budoucna sem chceme umístit např. i vůz z lanové dráhy na Petřín," řekla Aneta Řehková, tisková mluvčí DP hl. m. Prahy.

Ten, který je v současnosti v provozu, brzy doslouží a bude nahrazen novým. Vůz by měl být v muzeu umístěn kvůli své konstrukci na šikmé ploše. Ta bude vybudována spolu s expozicí metra na kolejích 11, 12 a 13, tedy v prostorách třetí haly, která je veřejnosti v současné době nepřístupná.

"V případě hladkého průběhu očekáváme výstavbu v roce 2022 až 2023," řekla Aneta Řehková.

Vyrůst by v areálu měla také nová výstavní hala. Ta by měla stát v severní části a její zelená střecha volně naváže na zahrady sousední vilové zástavby.

"Předpokládáme výstavbu nové výstavní haly pro autobusy. Další úpravy budou případně provedeny až do roku 2025, kdy budeme slavit v Praze 150 let tramvajové dopravy," řekla Aneta Řehková.

Muzeum DPP se nachází ve 110 let staré hale původní Střešovické vozovny. K vidění tu je několik desítek exponátů od otevřeného vozu koňské dráhy z roku 1886 až po tramvaj typu T3.

"Jsou zde k vidění např. dobové plánky, jízdenky, vše jsme připravovali ve spolupráci se Státním archivem," řekla Aneta Řehková.

Veřejnosti jsou prostory přístupné vždy o sobotách, nedělích a státních svátcích. A to od 9:00 do 17:00.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu