Praha zvýší počet služebních bytů

  • 18. listopadu 2019,
  • 21:19,
  • PRAHA,
  • Natálie Forsterová

Pražští radní rozhodli o navýšení počtu služebních bytů pro strážníky nebo učitele. V budoucnu by jich tak mělo být o 10 % více. Podrobnosti už v následující reportáži.

Reklama

Hlavní město vyčlení dalších 133 svých bytů pro služební účely. Rozhodli o tom pražští radní na listopadovém jednání. Celkem tak Praha bude disponovat více než 1 400 služebními byty.

"Je to nárůst zhruba o 10 % oproti současnému stavu. Považuji to za důležité, protože ty státní zaměstnance, kterých se to také týká, a obecně veřejné zaměstnance, bohužel stát neumí dobře zaplatit. V Praze jsou mnohem vyšší životní náklady než v jiných obcích. Ale ty tabulky jsou stejné pro Prahu i pro ty ostatní obce," řekl Adam Zábranský, radní hl. m. Prahy.

"Hlavní město dlouhodobě podporuje vybrané profese, mezi které patří právě např. učitelé, hasiči nebo policisté, kterých je v hlavním městě nedostatek. Je to určitý benefit, díky kterému se snažíme zvýšit zájem právě třeba o tyto profese," řekl Vít Hofman, tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy.

Nejvíce bytů dostanou učitelé, kterým aktuální počet 305 bytových jednotek vzroste na 333. A nově bude také 50 bytů určeno pro pracovníky v sociálních službách. Nejdříve je ale město musí zrekonstruovat.

"Byty budou moci být využitelné až ve chvíli, kdy se opraví. Já se snažím tlačit na to, aby byly opravovány co nejrychleji. V tuto chvíli máme zprávy o tom, že do konce roku bude dokončena oprava u 150 bytů. Ty zbylé budou doufám v průběhu příštího roku. Takže postupně po měsících. V tuto chvíli nelze říci přesný harmonogram, ale bude to v průběhu následujících měsíců," řekl Adam Zábranský.

Služební byty v metropoli neslouží pouze učitelům, hasičům a policistům. Určeny jsou také pro zaměstnance soudů, státních zastupitelství či zoologické zahrady. Většina z těchto bytových jednotek se nachází na Černém Mostě.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu