Terasa na Budějovické se opraví

  • 28. listopadu 2019,
  • 18:19,
  • PRAHA,
  • David Wilczek

Opravy zchátralé terasy u stanice metra Budějovická by mohly začít už na začátku příštího roku. Vedení hlavního města schválilo dohodu ohledně majetkové podoby všech zúčastněných stran. Zahájení rekonstrukce tak už nic nebrání.

Reklama

Terasy u stanice metra Budějovická, které jsou v posledních letech v havarijním stavu, se konečně dočkají rekonstrukce. Vedení hlavního se totiž dohodlo se všemi vlastníky pozemků a zainteresovanými stranami.

"Terasa Budějovická je složitý komplikovaný problém v Praze. Je to taková ostuda Prahy. Proč se to v minulosti neopravilo je z toho důvodu, že je tam 5 vlastníků, kteří si činí nároky na to vlastnictví té terasy. A z toho důvodu nedošlo ke koordinaci té opravy. Nám se podařilo dnes schválit dohodu, která určuje kompletní vlastnické vztahy, vzájemná práva a povinnosti všech subjektů," řekl Jan Chabr, radní hl. m. Prahy.

Tento výrazný posun v komplikované situaci ocenila i radnice Prahy 4, která po opravě dlouhá léta volala. 

"My jsme velmi rádi, že město se posunulo v řešení Budějovické, protože to je dlouholetý problém, který Prahu 4 velice trápí. Je to problém primárně majetkový, který už dlouhá léta brání řešení neutěšeného prostoru Budějovické a jsme rádi, že se snad konečně posune majetkové řešení, takže bude možné opravit ty zchátralé havarijní terasy. A také věřím, že se podaří najít budoucí vývoj dané lokality ve shodě všech vlastníků, kteří zde jsou," řekl Zdeněk Kovářík, místostarosta MČ Praha 4.

Pražský magistrát plánuje požádat o stavební povolení nejpozději do 30. listopadu. Na základě jeho vydání mohou začít samotné práce.

"Budou to řády desítek milionů na tu opravu. Je to z toho důvodu, že tam je porušená statika. Předpoklad je, že se začne na jaře příštího roku," řekl Jan Chabr.

Během rekonstrukce nedojde k uzavření stanice metra. Opravy by měly být dokončeny během léta příštího roku.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu