Dopravní podnik vybírá zhotovitele linky metra D

  • 10. ledna 2020,
  • 21:46,
  • PRAHA,
  • Lukáš Kubát

Dopravní podnik vypsal veřejnou zakázku na stavbu prvního úseku nové linky D pražského metra. Jedná se o úsek mezi stanicí Pankrác a Olbrachtova. Geologicky jde o velice složité podloží a tak stavba může zabrat až sedm a půl roku. Vítěz výběrového řízení by měl být znám za dva měsíce a samotná stavba by měla začít v létě.

Reklama

Stavba linky metra D je na spadnutí. V létě by měla dostat stavební povolení. Ale už teď vypsal dopravní podnik veřejnou zakázku na první úsek.

"Dopravní podnik vypsal veřejnou zakázku na stavbu první části metra D v úseku Pankrác - Olbrachtova. Předpokládáme, že hodnota této zakázky bude přes 10 miliard korun a zhruba do června bychom podepsali smlouvu a v létě by měla začít výstavba," řekla Aneta Řehková, tisková mluvčí DP hl. m. Prahy.

Samotná výstavba tohoto úseku bude vůbec tou nejnáročnější na lince D a propojení těchto dvou stanic zabere až 90 měsíců, tedy 7,5 roku.

"Je to velice komplikované geologické území, různé horniny, různé podmínky pro technologie ražby, pro zhotovení celé té stavby. Je to zároveň přestupní stanice Pankrác mezi linkou metra C a linkou metra D. To znamená, že tam budeme dokonce podjíždět tím tunelem tu samotnou linku metra C. Někde ta hloubka mezi těmi tubusy bude pouze 4 metry. A chceme to dělat bez jakékoliv výluky, což znamená, že je to velice komplikované, musí se to dělat velice opatrně," řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy.

Současně se stavbou tohoto úseku se ale budou budovat i další úseky linky D. A tak by nemělo dojít ke zdržení samotné stavby.

"Budou se dělat paralelně, takže se budou dělat v těch 7 letech. Ale ty návazné etapy už nebudou trvat samotných 7 let, budou trvat třeba 3 nebo 4 roky. Proto se s nimi nemusí začínat nyní," řekl Adam Scheinherr.

Úsek linky D Pankrác - Depo Písnice by tak měl být hotový v roce 2027. A o 2 roky později by měla linka D zajíždět až na náměstí Míru.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu