Pražané si připlatí za taxislužbu

  • 13. ledna 2020,
  • 21:58,
  • PRAHA,
  • Jan Varga

Zákazníci si v Praze připlatí za taxislužbu. Rada hlavního města schválila regulaci nejvyšší ceny za jízdu, po které volají pražští taxikáři už dlouho. Praha také zvýhodní taxislužby, které užívají elektrovozy.

Reklama

Pražané si připlatí za jízdu taxíkem. Maximální cena za jeden kilometr jízdy v taxi se v Praze zvýší z 28 na 36 korun. Na svém zasedání o tom rozhodla Rada hl. m. Prahy. Důvodem zdražení je, že ceny stanovené v roce 2006 už nedostačují ke krytí nákladů provozovatelů taxislužeb.

"Tím pádem jsme navrhli dle přepočtu nejvíce užívaných vozidel Škoda Octavia, Škoda Superb, aby ty ceny byly zvýšené podle toho, jak to bylo spočítáno dle té metodiky Ministerstva financí," řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy.

Změna má provozovatelům umožnit poskytovat služby bezpečnými vozy, které splňují současné standardy. Navíc chce město zvýhodnit taxislužby, které zvažují nákup elektrovozů. Tam si zákazníci za kilometr zaplatí až 39 korun.

"Většina taxíků dnes po Praze jezdí a nedosahuje té maximální ceny. Jedná se pouze o to, aby ti, kteří chtějí jezdit elektromobily, jejichž nákupní cena je vyšší, měli možnost případně získat vyšší jízdné," řekl Zdeněk Hřib, primátor hl. m. Prahy.

"Jdeme tím ruku v ruce s naší politikou, že chceme snižovat emise v našem městě. A zároveň počítáme s tím, že v dlouhodobé vizi budeme chtít vyhlášku stanovit tak, že např. všechna vozidla taxislužby mají být právě elektromobily," řekl Adam Scheinherr.

Po zvýšení maximálních cen volají pražští taxikáři už dlouho. Nové ceny začnou platit už od 1. února. V Praze ale stále více lidí dává přednost alternativním taxislužbám, jako je Uber nebo Bolt, pro jejichž použití si zákazníci stáhnou aplikaci do mobilu a zaplatí rovnou převodem.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu