Praha pomůže cizincům s adaptací

  • 16. ledna 2020,
  • 11:41,
  • PRAHA,
  • Lukáš Kubát

V Praze se otevřelo Expat centrum. To je určené pro cizince, kteří se v naší metropoli rozhodli pracovat, studovat nebo podnikat. V Expat centru mu pomohou s adaptací a poradí např. ohledně získání řidičského průkazu, pomohou zařídit bydlení, nebo vysvětlí, jak to u nás chodí se školstvím či zdravotnictvím.

Reklama

Expat centrum. To je nové centrum ve Škodově paláci, které slouží cizincům, kteří přišli do naší metropole třeba za prací nebo studiem. A právě zde jim pomohou s nelehkou adaptací.

"Praha je městem, které chce lákat lidi odevšud. Lidi, kteří zde chtějí pracovat, žít, dělat naše město hezčí a podílet se na tom, jak se Praha bude vyvíjet a jak bude v budoucnu vypadat. Proto otevíráme místo, kam mohou přijít pracovníci ze zahraničí, zeptat se na věci, zjistit jak se zapojit do pracovního trhu v Praze, jak začít podnikat, případně překonat všechny ty administrativní a jiné překážky, které jsou spojené se životem v Praze, pokud nemluvíte česky," řekl Vít Šimral, radní hl. m. Prahy.

V hlavním městě v současné chvíli žije více než 200 tisíc lidí, jejichž prvním jazykem není čeština. A podle všeho jich bude i nadále přibývat. A i díky tomuto centru si budou cizinci v Praze brzy připadat jako doma.

"Přicházím do Prahy za prací s rodinou, dostal jsem zajímavou nabídku, Praha je dobré místo na život. Shodla se na tom celá rodinná rada. Ale potřebuji vyřešit bydlení, potřebuji vyřešit bydlení, Lítačku a třeba parkování. To vše se tady člověk dozví, protože pro běžného Pražana je to jasná věc, ale pro člověka, který přichází do neznámého prostředí, je to velmi složité," řekl Jan Dobrovský, ředitel Odboru projektového řízení MHMP.

Kromě samotných zahraničních pracovníků, kterým pomohou např. zařídit i bydlení nebo řidičský průkaz, se v Expat centru postarají o celou rodinu. 

"Budeme řešit nejen ta pracovní témata, ale i témata volného času, zdravotnictví a školství, protože to jsou témata, která cizince velmi pálí, když přichází do jakéhokoliv jiného místa," řekl Jan Dobrovský.

Expat centrum sídlí ve Škodově paláci a otevřené bude v pracovní dny od 9:00 do 18:00.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu