Mladí cukráři a cukrářky pekli na motivy pohádek

  • 24. ledna 2020,
  • 19:15,
  • PRAHA,
  • Natálie Forsterová

Z pohádky do pohádky. To bylo ústřední téma cukrářské soutěže, která se uskutečnila na Středním odborném učilišti gastronomie v Praze 10. A naše kamery byly u toho.

Reklama

Mickey Mouse, Krteček, Hledá se Nemo nebo třeba Příšerky. To jsou motivy, které se objevily v již tradiční cukrářské soutěži, kterou každoročně pořádá SOU gastronomie U Krbu.

"Je to soutěž, která je určena především pro naše žáky, aby měli možnost se mezi sebou porovnat, aby viděli, jaké možnosti jsou v nich i v jejich spolužácích. A je to na motivy jim velmi blízké. Připravují dorty na téma Z pohádky do pohádky," řekla Kateřina Mrvová, ředitelka školy.

anketa

"Žáci neměli žádné omezení, mohli si skutečně vymyslet svoji recepturu a svoji skladbu chutí. Už jsme tady na ty chutě narazili. Trochu je to pro ně problém, protože v tom nemají zkušenost, takže oni se spíše přiklání k tomu, že udělají tu klasiku, kterou se učí, to znamená ty základní korpusy, základní krémy. Ty krémy se snaží odlehčovat, takže už použijí mascarpone, použijí více šlehačky," řekla Pavlína Berzsiová, předsedkyně poroty.

Soutěž, které se účastnili žáci 3. ročníků i letos zaštítil pražský magistrát.

"Učiliště U Krbu je jedno z nejdéle fungujících v Praze. Je to naše tradiční škola. A přesto se každý rok pokouší někam dál. Pořádají nejen soutěže, pořádají různé mistrovské zkoušky, pořádají výměnné pobyty studentů svých se zahraničními. Takže ta škola právě navazuje na tu dobrou tradici," řekl Vít Šimral, radní hl. m. Prahy.

A o dobré tradici se dá mluvit i v souvislosti s cukrářskou soutěží. Té letošní se zúčastnilo celkem 49 žáků. Porota ale po dlouhém rozhodování nakonec udělila ocenění pouze 5 nejlepším.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu