Tramvaj povede z Modřan až na Nové Dvory

  • 28. ledna 2020,
  • 18:41,
  • PRAHA,
  • Lukáš Kubát

Tramvaje by měly z Modřan jezdit až na Nové Dvory. To je o skoro dva kilometry více, než se předpokládalo. Trať totiž měla původně vést jen do Libuše. Hotovo by mělo být v roce 2027.

Reklama

Už za pár let se tramvajová trať z Modřan rozšíří. Původně měla vést do Libuše, nakonec povede dál - až na Nové Dvory k plánované stanici metra D.

"Teď máme hotový projekt na tramvajovou trať Modřany - Libuš. Bylo tam plánováno, že u stanice metra D Libuš vznikne tramvajová smyčka. Na tu tramvajovou smyčku nemáme dotčené pozemky," řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy.

A i proto se vedení hlavního města rozhodlo vybudovat další úsek o délce 1,8 kilometru.

"Co je úsek ulicí Novodvorská, kde povede dvoukolejná trať až k ulici Chýnovská. A tam bude bloková smyčka, která bude mít zastávku na Nových Dvorech u plánované stanice metra D Nové Dvory. A tam ta to tramvaj jednokolejně objede," řekl Adam Scheinherr.

To, že k plánovanému metru přibudou v Nových Dvorech i tramvaje, je podle vedení města dobré i pro budoucí výstavbu v oblasti.

"V tom prostoru Nové Dvory je poměrně významná majetková držba hlavního města. A na to území se připravuje zadání územní studie, kdy ve spolupráci s MČ Praha 4 se na to území zaměříme v týmu, který připravuje městského developera, tak, aby tady mohlo vzniknou takové malé obvodové centrum s vybaveností, případně s byty," řekl Petr Hlubuček, náměstek primátora hl. m. Prahy.

Trať Modřany - Libuš by měla být hotová v roce 2022. A úsek Libuš - Nové Dvory pak do roku 2027.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu