Mladí kuchaři dělali vaječný předkrm a omeletu

  • 13. února 2020,
  • 18:18,
  • PRAHA,
  • Lukáš Kubát

Ve Středním odborném učilišti gastronomie U Krbu v Praze 10 se konala kuchařská soutěž. Žáci školy měli za úkol připravit studený předkrm z vajec a pak i vaječnou omeletu. A o kreativitu a zajímavé nápady nebyla nouze.

Reklama

Vejce. To bylo hlavní téma kuchařské soutěže v SOU gastronomie U Krbu. Žáci měli za úkol nejdříve připravit studený předkrm a pak i omeletu z vajec. Tu smažili přímo před hodnotící komisí.

"Jedná se o základní dovednost, z toho jsme vycházeli. A potom samozřejmě vlastní invence do těch jednotlivých omelet, kterou do toho žáci dávají. To záleží na nich a na tom, jakým způsobem se o tom poradí třeba na pracovišti, případně jestli mají nějaké vlastní zkušenosti nebo zážitky z dovolené a podobně. To vše se promítá do těchto výrobků," řekla Kateřina Mrvová, ředitelka SOU U Krbu.

Soutěž podpořil i Magistrát hl. m. Prahy.

"My jsme rádi za každou soutěž, kterou škola pořádá. Podporujeme je nejen koordinačně, ale i finančně. Vždy se na všechno, co žáci připraví, velice těšíme," řekl Vít Šimral, radní hl. m. Prahy.

V kuchyni se smažilo ostošest a žáci při tvoření omelet byli velmi kreativní.

anketa

V hodnotící komisi zasedli samí zkušení kuchaři.

"Já si myslím, že tam je plno pozitivních věcí, ale i takové retro prvky. Tak kdyby jich bylo méně, bylo by to trochu lepší," řekl Jiří Král, porotce a kuchař.

"Omelety měli nadýchané. Ale některé kombinace byly špatné. Ale snaží se," řekla Miroslava Veselá, porotkyně a kuchařka.

"V první řadě obdivuji každého, kdo se zúčastní nějaké takové soutěže, kdo sem vůbec přijde. Je vidět, že někteří třeba i trénovali. Je to znát," řekl Přemysl Douša, porotce a kuchař.

Vítězem soutěže se nakonec stal Richard Sekanina.

"Připravoval jsem vaječnou rolku plněnou uzeným lososem, koprovým crème fraîche, mám tam nakládané ředkvičky, řepový prach, žloutkový gel udělaný na metodu sous-vide. Mám tam takový koprový oplatek. Připravoval jsem se na to přes 2 měsíce, dal jsem do toho myslím všechno, co se dalo," řekl Richard Sekanina, vítěz soutěže.

Kromě vítěze porota ocenila poháry, diplomy nebo věcnými dary dalších 6 soutěžících.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu