Praha 6 má obavy z výměny mobiliáře v MČ

  • 13. února 2020,
  • 19:14,
  • PRAHA,
  • Jan Varga

Praha zatím nemá časový harmonogram výměny přístřešků pražského mobiliáře. Na zasedání zastupitelstva to řekl radní Jan Chabr. Právě obavy z toho, jestli se vše stihne v termínu, jsou slyšet i z řad vedení městských částí. Například v Praze 6 by odstranění přístřešků bez včasné náhrady dalo vzniknout padesátce krizových míst z hlediska bezpečnosti.

Reklama

Praha zatím nemá časový harmonogram výměnu přístřešků pražského mobiliáře. Řekl to radní hlavního města Jan Chabr s tím, že o postupu, jak přístřešky co nejefektivnější vyměnit, se bude jednat v následujících dnech. Prahu totiž tlačí čas. Smlouva s JCDecaux, která přístřešky vlastní a provozuje, končí v příštím červnu.

"Přístřešky jsme chtěli odkoupit, nabízeli jsme i pronájem. Společnost JCDecaux to odmítla, nicméně chceme vytvořit harmonogram odstraňování těch přístřešků s tím, že by došlo k nějakému kratšímu prodloužení kontraktu, tedy na dobu jednoho roku nebo 9 měsíců. Během toho roku by se nahrazoval přístřešek za přístřešek," řekl Jan Chabr, radní hl. m. Prahy.

Z MČ už se ale ozývají obavy z toho, zda se vše stihne v termínu a jestli nebudou muset MČ fungovat bez zastávek. Jen v Praze 6 jich je 110 a jejich odstraněním by vznikl problém na více než 50 míst, kde přístřešky slouží také jako zábradlí.

"Protože jsou na tak frekventovaných ulicích, jako je Evropská, Milady Horákové, Vítězné náměstí, Svatovítská, Patočkova, Bělohorská. Tam, kde jezdí silná dopravy - autobusy a také kamiony. Tam skutečně tyto ostrůvky jsou velmi nebezpečné a je potřeba, aby byly dobře chráněny," řekla Eva Smutná, radní MČ Praha 6.

Město už dříve avizovalo, že bude chtít při výměně zastávek postupovat způsobem kus za kus. Zatím za sebou ale město nemá všechna jednání se společností JCDecaux.

"Budeme postupovat v ideálním případě kus za kus, ale je to ještě závislé na jednání se společností JCDecaux a na tom harmonogramu odstraňování konkrétních kusů," řekl Jan Chabr.

Podle smlouvy má společnost JCDecaux povinnost zastávky provozovat až do června příštího roku. Teprve pak se má rozběhnout jejich výměna. Pokud ale společnost přistoupí k odstraňování dříve, jak avizuje, je Praha podle svých slov připravena se bránit právní cestou.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu