Matějská pouť po roce otevřela své brány

  • 22. února 2020,
  • 18:31,
  • PRAHA,
  • David Wilczek

Matějská pouť po roce otevře své brány. V areálu výstaviště Praha čekají na návštěvníky tradiční i nové atrakce. Jaká byla atmosféra v den otevření uvidíte v následující reportáži.

Reklama

Opět po roce mohou zájemci vyrazit i s celou rodinou na Matějskou pouť v areálu výstaviště Praha. Vyzkoušet si mohou kolem 120 atrakcí. Mezi nimi nechybí ani novinky, které nabízejí neobvyklý adrenalinový zážitek.

"Například novinka z Anglie, řetízkový kloubový kolotoč, který se točí až v 6 metrové výšce. Holandští partneři dovezli atrakci z názvem The King. To je takový otáčecí extrém. Potom tady je Walcer, to je taky adrenalinová atrakce, přičemž  uprostřed hraje DJ. Takže kdo má rád muziku, ten si přijde na své.  Další atrakci je Slizer, který se točí na všechny strany," prozrazuje tisková mluvčí Matějské poutě, Eva Kočková.  

Jednou z novinek je i ruské kolo, které vás vynese do výšky 55 metrů. Z kabiny můžete obdivovat krásy Prahy. 

" Je ojedinělý v celé východní Evropě. Přivezli jsme ho z Amstrdamu. Kabinky jsou luxusní a uvnitř je maximální pohodlí. Navíc jsou zasklené, takže se můžete točit, i když je nepříznivé počasí," říká  majitelka atrakce,  Anna Dykovská. 

Samozřejmě zde nechybí ani takzvané stálice. Tedy atrakce, které zná většina z nás už z dětství. Jako je například autodrom či střelnice. Kvalitní gastronomický zážitek pak nabídnou farmářské trhy.  

"Každý víkend už druhým rokem jsou zde farmářské trhy. Budou každou sobotu a neděli. Otevírací doba je stejná jako na Matějskou pouť. Lidé si mohou koupit například domácí hamburgry, halušky, náramky a mnoho dalšího," říká  tisková mluvčí Matějské poutě, Eva Kočková.  

Stejně jako v minulých letech se i letos uskuteční charitativní den pro děti z dětských domovů, azylových domů a handicapované děti. 

"23. března od 11:00 do 14:00 hodiny budou mít atrakce zdarma a potom bude u Křižíkovy fontány připraven koncert s doprovodným programem," doplňuje  tisková mluvčí Matějské poutě, Eva Kočková.  

 Zájemci mohou navštívit Matějskou pouť až do Velikonočního pondělí, tedy 13. dubna. Kromě pondělků, bude otevřená ve všední dny od 13 do 21 hodin. O víkendech a svátcích od 10 hodin do 22 hodiny. Pokud nechcete zbytečně čekat ve frontě na lístky, stačí si vstupenky zakoupit přes Ticketportal.


Zájemci moou na

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu