Pražský magistrát opět svolal Krizový štáb

  • 23. března 2020,
  • 19:48,
  • PRAHA,
  • Natálie Forsterová

Pražský magistrát opět svolal Krizový štáb. Účastníci jednání na něm řešili distribuci ochranných prostředků i nedostatek kapacit v akreditovaných laboratořích pro testování. Pokud stát apel Prahy vyslyší a navýší počet akreditovaných laboratoří, je Praha připravena spustit tři nová odběrová místa ihned.

Reklama

Pražský magistrát je připraven spustit tři nová místa pro odběr vzorků k testům na nový typ koronaviru. Bohužel to ale zatím není prakticky možné, protože stát nemá dostatek kapacit v akreditovaných laboratořích pro testování. Po jednání Krizového štábu hlavního města Prahy to oznámilo vedení radnice.  

"Bohužel není v silách kapacit laboratoří ty vzorky vyhodnocovat. Mimo jiné také proto, že chybí odběrový laboratorní materiál. Chceme proto vyzvat ministerstvo zdravotnictví, aby navýšilo počet akreditovaných laboratoří, tak abychom ty vzorky měli kam vozit a aby je vůbec bylo možné odebírat, " říká Zdeněk Hřib (Piráti) - primátor hl. m. Prahy.

"Máme informace, že údajně jsou tisíce zmražených vzorků, které čekají na otestování. Takže situace není dobrá, " říká Petr Hlubuček, náměstek primátora hl. m. Prahy. 

Pokud stát apel Prahy vyslyší a navýší počet akreditovaných laboratoří, je Praha připravena spustit tři nová odběrová místa ihned. 

"Hlavní město má připraveny další tři stacionární stanoviště. To první je postavené a je v areálu FN Královské Vinohrady. Další místo je u Průmyslového paláce v Holešovicích. Třetí místo, které by mělo vzniknout je ve Žlutých lázních, " říká Milena Johnová, radní hl. m. Prahy. 

Kromě kapacit v laboratořích pro testování se Krizový štáb hlavního města Prahy zabýval také distribucí ochranných prostředků. 

"Bylo naskladněno 53 tisíc respirátorů v té první várce a následně 69 tisíc v další várce. Dále také 340 tisíc roušek, které jsou průběžně distribuovány,  "  říká Zdeněk Hřib (Piráti) - primátor hl. m. Prahy.

"Zdravotní služby jsou zásobeny z naší městské polikliniky. Ten způsob distribuce vypadá tak, že je poliklinika vyzve jednotlivá pracoviště, aby si jejich zástupci vyzvedli ochranné pomůcky. V okolí polikliniky je zajištěno parkování. To vydávání je plynulé. Všechny aktuální informace jsou dostupné na webových stránkách polikliniky a zdravotním portálu města, " říká Milena Johnová, radní hl. m. Prahy. 

Jde o webové stránky www.prahamp.cz  a www.zdravotni.praha.eu. Lidé i zdravotníci tam mohou mimo jiné sledovat také veškeré aktuální informace, které se týkají ochranných pomůcek.  

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu