V Zoo Praha se narodila mláďata lemurů kata

  • 24. března 2020,
  • 13:01,
  • PRAHA,
  • Natálie Forsterová

V Zoo Praha se narodila mláďata lemurů kata. V březnu se tak skupina lemurů kata rozrostla hned o tři členy. První mládě se narodilo 5. března samici Ance. 13. března pak přišla na svět dvojčata.

Reklama

Pražská zoologická zahrada má i v těchto nelehkých dnech důvod k radosti. Narodila se tady totiž mláďata lemurů kata.  

"V březnu se skupina lemurů kata rozrostla hned o tři členy. První mládě se narodilo 5. března samici Ance. Mláděti se daří dobře a jeho matka se o něj vzorně stará, " říká tisková mluvčí Zoo Praha Lenka Pastorčáková. 

Rodinku lemurů pak doplnila ještě dvojčata, která přišla na svět v době, kdy už byla zoologická zahrada pro veřejnost zavřená. 

"13. března, tedy v den kdy byla zahrada zavřena pro veřejnost, se narodila dvojčata lemurů kata. Nyní tam máme tedy celkem 3 mláďata. Skupina se tak rozrostla na 8 členů. Je to výborná zpráva, protože lemuři se řadí mezi ohrožený druh a ve volné přírodě žijí pouze na ostrově Madagaskar, " říká tisková mluvčí Zoo Praha Lenka Pastorčáková. 

Návštěvníci mohou v pražské zoo Lemury kata pozorovat s několika kratšími přestávkami již od roku 1960. Tedy od doby, kdy zahrada získala první pár z pařížské zoo. V posledních letech zde chovají skupinu samců, která obývá samostatný ostrov spolu se samci lemurů tmavých a běločelých. První mláďata lemurů kata byla úspěšně odchována v roce 1993. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu