Na Smetanově nábřeží vznikne nový veřejný prostor

  • 20. května 2020,
  • 15:11,
  • PRAHA,
  • Lukáš Kubát

Na Smetanové nábřeží vznikne nový veřejný prostor, na něm budou předzahrádky a také kulturní akce. Auta tak budou muset ulici objíždět, což se nelíbí některým zastupitelům ani vedení první městské části.

Reklama

Od soboty má dojít k uzavření části Smetanova nábřeží. Namísto aut budou v tomto jízdním pruhu předzahrádky. 

"Jedná se o 200 metrový úsek jednoho jízdního pruhu, mezi mostem Legii a Divadelní ulicí. Ten se dá objet buď ulicí Divadelní nebo Karolíny Světlé. Byl jsem požádán místními podnikateli, jestli by v tomto pruhu nemohl vzniknout veřejný prostor. A tak jsme tento prostor nabídli, aby zde byly restaurační zahrádky a zároveň tam probíhali různé kulturní akce," popisuje náměstek Adam Scheinherr.

A právě kvůli uzavření části Smetanova nábřeží se rozhořel spor v koalici a také mezi hlavním městem a Prahou 1.

"Omezování dopravy v pražském centru je těžká politická otázka - koaliční partneři by se na ní měli domluvit. Tady pan Scheinherr, bez dohody s námi,  chce uzavřít část nábřeží. My jsme jasně říkali, že to chceme prodiskutovat s odborníky, že pro nás je také důležitý souhlas Prahy 1. A Ne to takhle, v uvozovkách, pirátsky, neférově vůdci koaličním partnerům udělat," říká předseda zastupitelského klubu, Spojené síly pro Prahu, Jiří Pospíšil.

"My jsme pouze na jednání s panem náměstkem tuto myšlenku zaslechli. Čekali jsme, že budeme mít možnost se k ní vyjádřit, což se bohužel nestalo. Na Smetanově nábřeží, na tomto kousku, nebydlí žádný občan. Zcela logicky, tak toto opatření svede dopravu do ulice Karolíny Světlé, do rezidenční ulice, kde lidé bydlí. Vlastně jim to tu dopravu přesune pod okna. Takže to vidím jako nešťastné," komentuje radní pro dopravu Prahy 1, Richard Bureš.

"Jsou rozmístěny v okolních ulicích mobilní sčítačce dopravy, takže budeme ihned jakékoliv komplikace řešit," uzavírá Adam Scheinherr.

Uzavřena pro automobily by měla být tato část Smetanova nábřeží minimálně až do konce září.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu