Vnitřní prostory restaurací se otevřou v pondělí

  • 21. května 2020,
  • 16:57,
  • PRAHA,
  • Lukáš Kubát

25. května se otevřou vnitřní prostory restaurací. Provoz ale bude omezený, zákazníci budou muset udržovat rozestupy a pokud nebudou jíst mají povinnost nosit roušky. I kapacita restaurací se výrazně sníží, někde až o dvě třetiny.

Reklama

V pondělí 25. května se po více jak dvou měsících otevřou vnitřní prostory restaurací. Na znovuotevření se těší jak zákazníci, tak i restauratéři. V samotných restauracích teď probíhá pilná příprava na otevření, třeba jako v tomto rychlém občerstvení na Václavském náměstí.

"Z těch věcí, které budou nové, tak je to určitě dezinfekce u vchodu. Počítáme, že každý zákazník ji použije a zabezpečí nejen sebe, ale i ostatní. Máme tady vyznačené značky, které ukazují distanční vzdálenost jeden a půl metru. Takže prosíme také dodržovat a respektovat. A uvidíte také naše zaměstnance, kteří používají bezpečnostní masky," říká provozní ředitel restaurací rychlého občerstvení Libor Hubík. 

Zaměstnanci, kteří pracují s penězi budou mít rukavice a ti co pracují s potravinami se budou častěji mýt. Změny v restauracích, ale čekají i zákazníky.

"My jsme prošli každou jednotlivou restauraci tak, aby ty stoly splňovali distanční vzdálenosti. Takže máme asi 30 procent stolů, které jsou vhodné k tomu, aby byly využívány. A máme v každé restauraci zaměstnance, který se stará o čistotu, hygienu a bezpečnost," popisuje Hubík

Podle nařízení ministerstva zdravotnictví by do uzavřených prostor restaurací měl každý zákazník vstoupit s rouškou. A tu by měl sundat jen po dobu nezbytně nutnou, při konzumaci jídla a pak by si jí měl opět nasadit.

"My budeme čistit a dezinfikovat stoly nejenom předtím než si ten zákazník sedne, ale i po každém zákazníkovi. Takže ty stoly čistíme dvakrát," uzavírá Libor Hubík. 

V době kdy byly restaurace zavřené se také zvýšil zájem o rozvor domů, v tomto řetězci rychlého občerstvení to bylo více jak to 50 procent.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu