Útulek Městské policie v Troji funguje bez omezení

  • 5. června 2020,
  • 17:54,
  • PRAHA,
  • Natálie Forsterová

Útulek městské policie hlavního města Prahy v Troji se opět vrátil ke svému běžnému provozu. Otevírací hodiny jsou ve všední dny od 9:00 do 17:00 a o víkendu od 12:00 do 17:00. Více už v následující reportáži.

Reklama

Útulek městské policie hlavního města Prahy v Troji se opět vrátil ke svému běžnému provozu. Lidé sem tak od 1.června mohou opět v rámci návštěvních hodin přijít a pomoci zvířatům, která zde čekají na na nový domov.

"Trojský i Měcholupský útulek městsé policie je v provozu od 1.června. Samozřejmě nepoučtíme velké skupiny lidí, pouze po skupinách. Otevírací hodiny jsou ve všední dny od 9:00 do 17:00 a o víkendu od 12:00 do 17:00. Takže vůbec není problém přijít a vybrat si zde zvířátko, " říká Václav Steinbauer, vedoucí útulku Městské policie hl. m. Prahy. 

V nový domov zde stále ještě doufá například i dvanáctiletý kříženec jezevčíka Emil. O svou paničku, která zemřela, přišel před rokem a půl.

"Na svůj věk je vitální, trochu hůře vidí, ale jinak je bez problémů a je to strašně hodný a mazlivý pes, který ke svému pánovi přilne. Vzhledem k jeho věku už to není na nějaké dlouhé procházky, ale spíše kratší, " říká Zbyněk Raniak, vedoucí veterinárního oddělení. 

Emil se v Trojském útulku neocitl sám. Společně s ním sem od stejné majitelky doputovala také fenka Afinka, které je 7 let.

"Afinka, na ní je vidět, že i přes veškěrou péči zde v útulku, jí chybí láska a individuální péče v domácím prostředí. Na svůj věk je bez zdravotních potíží. Je to aktivní pejsek, ze začátku bude vyžadovat citlivý přístup, protože je trochu plachá, " říká Zbyněk Raniak, vedoucí veterinárního oddělení.

Případní zájemci najdou veškeré dostupné informace na webových stránkách útulku. Zárověň si zde lidé mohou prohlédnout kompletní nabídku starších psů. Desítky jich tady prozatím marně čekají na nový domov. V porovnávnání se štěňaty je o ně totiž mnohonásobně nižší zájem. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu