Praha aktuálně zažívá cyklistický boom

  • 26. června 2020,
  • 19:36,
  • PRAHA,
  • Jan Varga

Po vyhlášení nouzového stavu se v Praze rapidně zvýšil zájem o dopravu na kole. Tento druh přepravy zaznamenal meziroční nárůst o téměř čtyřicet procent. Vedení Prahy tento trend vítá a podporuje například zvyšujícím se finančním obnosem, který každoročně do cyklistické a pěší dopravy putuje.

Reklama

Koronavirová krize nahrála cyklistické dopravě. Počet cyklistů v pražských ulicích se po vyhlášení nouzového stavu v meziročním srovnání zvýšil o třicet devět procent. Největší nárůst zaznamenal počet lidí, kteří se na kole pravidelně přepravují do práce. Tento trend samozřejmě vedení Prahy vítá. 

"V některých pracovních dnech máme více než dvojnásobek cyklistů v pražských ulicích oproti bývalému roku. Stejně tak pěší bývají nejzranitelnější složkou v rámci dopravy. Převážně jsou to senioři a děti a studenti do osmnácti let. Je tedy nutné pro ně budovat bezpečnou a komfortní infrastrukturu," říká náměstek primátora hl. m. Prahy Adam Scheinherr (Praha sobě). 

Na posílení bezpečného pohybu chodců a cyklistů Praha uvolňuje rok od roku stále více peněz. Ty putují například na budování cyklostezek, přechodů, vodních prostupů a oprav lávek.  Tento rok by se měly náklady na investice vyšplhat na sto sedmdesát milionů korun. 

"V roce 2017 to bylo myslím sedmnáct milionů. V loni jsme zvýšili rozpočet na sto dvacet jedna milionů a letos by to mělo být sto sedmdesát milionů, plus když k tomu připočítáme Trojskou lávku tak se dostáváme na tři sta milionů korun. Ty investice jsou proporční, není to pouze na cyklistickou dopravu, jde o pěší a cyklistickou dopravu, protože všechny ty stezky, které budujeme, tak slouží i pěším," dodává Adam Scheinherr (Praha sobě), náměstek primátora hl. m. Prahy. 

Podařilo se tak například urychlit propojení cyklostezek v Bohnicích, Kobylisích a Troji. Nedávno pak město otevřelo vodní prostup Rokytka za téměř padesát milionů korun. Praha chce podporu cyklistické dopravy posílit například i tím, že chce do budoucna omezit průjezd tranzitní dopravy v centru města. Konkrétně se zatím jedná o Smetanovo nábřeží a také Malou stranu. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu