LTE sítí už je pokryto 25 stanic pražského metra

  • 26. června 2020,
  • 17:29,
  • PRAHA,
  • Jan Varga

Pokrytých stanic metra signálem LTE přibývá. Nově jsou pokryty stanice metra Florenc B, Palmovka nebo také Staroměstská a Malostranská na trase linky A. Další stanice budou ještě během léta přibývat. Praha tak chce zvýšit komfort cestujících a nalákat na tento způsob přepravy i novou sortu lidí.

Reklama

Pokrývání stanic metra LTE signálem pokračuje. V tuto chvíli už signálem disponuje na dvacet pět stanic metra a jejich počet se bude ještě v následujících měsících rozšiřovat. 

" Nově jsou pokryty signálem stanice metra Florenc B a Palmovka. Také je nově pokryta stanice Staroměstská a přilehlé tunely. V tomto týdnu přibyla také stanice Malostranská a v první polovině července se signál rozšíří do dalších tří stanic," říká Aneta Řehková, tisková mluvčí DP hl. m. Prahy. 

Mezi těmi budou například stanice metra linky A Hradčanská a Dejvická. S pokrýváním stanic metra signálem začalo vedení města už v minulém volebním období. Stávající vedení ale v započaté práci pokračuje, chce totiž zvýšit komfort cestujících a taky rozšířit jejich řady. 

"Myslím si, že můžeme třeba i nalákat novou sortu cestujících. Třeba manažeři budou schopni cestou do práce vyřídit první emaily, zkontrolovat poštu a noviny. Tím pádem to bude zase nějaká přidaná hodnota pro cestování v metru," říká náměstek primátora hl. m. Prahy Adam Scheinherr (Praha sobě).

Kompletně pokryté stanice metra chce mít Magistrát do konce roku 2022. Pokrývání bude trvat déle, protože vedení Prahy kvůli montáži zařízení, která se umísťují v tunelech, nedovolilo žádné omezení provozu metra. Na instalaci tak mají pracovníci denně zhruba dvě hodiny během noční přestávky v provozu. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu