Galerie Smečky zve na výstavu plnou humoru

  • 9. září 2020,
  • 11:46,
  • PRAHA,
  • Jan Varga

Galerie Smečky společnosti Pražská Plynárenská zve na další výstavu. Tentokrát se mohou návštěvníci těšit na vtip a humor. Výstava s názvem Odpal!, prezentující tvorbu malíře Ondřeje Kohouta, nabízí mnoho humorných variací na golfové téma. Bude zde k vidění až do 21. listopadu.

Reklama

Galerie Smečky tentokrát vsadila na sport a humor. Nově je v prostorách k vidění výstava tvorby malíře Ondřeje Kohouta s názvem Odpal! Ta se věnuje golfu - ovšem golf není to podstatné, co chce autor výstavou sdělit. Tím podstatným je vtip a humor, který je pro Ondřeje Kohouta při tvorbě zásadní.

"Nikdy tvorbu neberu příliš vážně, takže humor je její velkou součástí. Ironie, škodolibost. Je to tak trochu maska. Golf nehraji. Nikdy jsem ho nehrál a v podstatě mě nezajímá. Ale určité pohyby, které golfisté musí dělat, ve mě evokují ještě mnoho jiných věcí a ty jsem do tvorby použil," vysvětlil Ondřej Kohout, malíř.

Ondřej Kohout v prostorách galerie vystavil zhruba třicítku obrazů, které namaloval v průběhu patnácti let. Inspiraci našel zejména ve sportovních fotografiích, tvůrčí jiskru v něm zažehne zejména pohyb, který je na nich zachycen.

"Existuje spousta knih s fotografiemi o sportu, které používám jako modely. Najdu si tam určitý pohyb, fázi určitého pohybu, která ve mě něco evokuje," popsal Ondřej Kohout, malíř.

Galerii Smečky provozuje společnost Pražská Plynárenská. Na vernisáž se proto přišel podívat také předseda jejího představenstva Pavel Janeček. Je prý tělem i duší sportovec, ale golf taktéž nehraje.

"S nadsázkou říkám, že golf není sport. Nicméně chápu, že je to po stránce sociální velice kvalitní záležitost. A že i ti manažeři, kteří váží sto a více kilo, se mohou poměřovat s Tigerem Woodsem systémem handicapu.  Ondřeje Kohouta znám dlouho. Patří skutečně k velmi progresivním umělcům a jsme moc rádi, že zde tuto výstavu můžeme mít. Myslíme si, že je to jedna z největších výstav, kterou pan Kohout v České republice má, a kterou jsme mu pomohli zorganizovat. Jsme za to moc rádi," doplnil Pavel Janeček, předseda představenstva Pražská plynárenská.

Výstavu Odpal! Ondřeje Kohouta si mohou zájemci přijít prohlédnout do prostor Galerie Smečky až do letošního jednadvacátého listopadu. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu