Začala oprava Prosecké ulice

  • 22. září 2020,
  • 12:15,
  • PRAHA,
  • Lukáš Kubát

Na začátku tohoto týdne začala Technická správa komunikací hlavního města Prahy s rozsáhlou rekonstrukcí povrchů komunikací a chodníků v Prosecké ulici. Opravy jsou rozděleny do několika etap. Letos se ještě stihne dát do pořádku úsek od ulice Františka Kadlece až po ulici Na Labuťce.

Reklama

Technická správa komunikací začala s rozsáhlou rekonstrukcí Prosecké ulice spojující Prahu 8 s Prahou 9. Vzhledem k celkové délce opravovaného úseku jsou práce rozděleny do několika etap.

"V tomto roce počítáme s úsekem od ulice Františka Kadlece až po ulici Na Labuťce. V dalším roce budeme pokračovat po klimatické přestávce, a to v úseku k ulici Na rozhraní. Tyto úseky budou rozplánovány také v rámci koordinace s Pražskou vodohospodářskou společností, která zde provádí výměnu vodovodu a kanalizace," popsala Barbora Lišková, tisková mluvčí TSK hl. města Prahy.

Na místě bude Technická správa komunikací hlavního města Prahy předělávat všechny vrstvy vozovky.

"Sanací spodní vrstvy takzvaně aktivní zóny a dále potom s kompletní výměnou obrusné vrstvy. Počítáme s opravou chodníků a vjezdů do objektů, kde bude betonová dlažba zčásti pojížděná právě do vjezdů do objektů a zčásti chodníková," doplnila Barbora Lišková, tisková mluvčí TSK hl. města Prahy.

Po dobu oprav by mohly vznikat dopravní komplikace, a to kvůli úplnému uzavření komunikace.

"Je tam navrhovaná objízdná trasa, která je ve východní větvi vedená ulicemi Vysočanská a Sokolovská. V západní větvi  povede ulicemi Vysočanská, Střelničná a Liberecká," uzavřela Barbora Lišková, tisková mluvčí TSK hl. města Prahy.

První etapa rekonstrukce Prosecké ulice by měla být hotova 15. listopadu.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu