• Načítám...
>

Praha zvýší úklid separačních stanovišť

  • 21. ledna 2021,
  • 13:04,
  • PRAHA,
  • Jaroslav Šetlík

Praha se v posledních měsících potýká s nárůstem objemu odpadu z domácností. Ten je způsoben častějšími online nákupy. Vedení hlavního města proto přistoupilo ke zvýšení kontroly nad svozem odpadu a soustředí se na pravidelný úklid kolem separačních stanovišť , a to ve vzdálenosti do tří metrů.

Reklama

Stále více Pražanů využívá, vzhledem k vládním nařízením, on-line nákupy. S tím souvisí i narůstající objem odpadu, který lidé mnohdy nechávají v okolí sběrných nádob na tříděný odpad.

"Jedná se o odpad, který je hodně objemný. To znamená, že když hodíte velkou nesešlapanou krabici od televizoru do kontejneru, tak už se tam prostě nic jiného nevejde. Potom samozřejmě vzniká nepořádek kolem takových stanovišť. Je to většinou nějaké hodně exponované místo, veřejný prostor," konstatoval Petr Hlubuček, náměstek primátora hl. města Praha.

Svozové společnosti proto posílí úklid v okolí těchto prostor. Na dodržování  povinnosti bude dohlížet pražský magistrát.

"V rámci podepsané smlouvy je dojednáno, že tři metry od těchto kontejnerů na každou stranu, je povinnost svozové společnosti provádět úklid. A dva metry od kontejneru dokonce ta místa zametat," upozornil Petr Hlubuček, náměstek primátora hl. města Praha.

Z toho důvodu navýšily Pražské služby kapacitu jak pracovníků, tak i vozidel provádějících úklid kolem sběrných nádob na odpad.

"V první fázi jsme pořídili jedno vozidlo na dotažení úklidu. Je to tradiční valník s dvoučlennou posádkou. Tedy řidič a člověk, který uklízí určené stanoviště. Plus jsme přidali na dokončení úklidu šest pracovníků. Ve finální fázi počítáme s tím, že podobných vozidel budeme mít o čtyři více nežli jich máme dnes a pouze dva ruční pracovníky. Motorizovaná jednotka je totiž daleko rychlejší a zvládne více práce, " uvedl Radim Mana, tiskový mluvčí Pražských služeb.

Frekvence čištění probíhá v závislosti na lokalitě od počtu 3x týdně až po každodenní úklid.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu