• Načítám...
>

V Praze 17 se konal Letní dobročinný jarmark

  • 19. června 2021,
  • 18:29,
  • PRAHA,
  • Jan Varga

V Praze 17 si navzájem vypomohly místní spolky. Uspořádaly totiž Letní dobročinný jarmark, v rámci kterého místní spolek podpořil místní mateřské centrum. Stačilo přijít a zakoupit si cokoliv ze zboží, které do jarmarku věnovali obyvatelé městské části.

Reklama

V Řepích se konal Letní dobročinný jarmark. Uspořádal ho místní spolek Společnost pro obnovu řepských tradic, který už v městské části funguje dlouho a každoročně pomáhá dobročinnými aktivitami. Letní dobročinný jarmark nabídl zboží, které do něho věnovali místní.

"Je tady móda z druhé ruky, je tady smíšené zboží. Támhle máme garážový výprodej - sklo a porcelán, dětské věci. Tady nám dali z bazénu, co tam lidi ztratili, nechali  a nikdo si to nevyzvedl. Tak jsou plavky, boty dětské, brýle. Takže takhle to funguje," konkretizovala Anna Baumová, pořadatelka dobročinného jarmarku.

Na jarmarku nechybělo také občerstvení. O to se postaraly maminky z Mateřského centra Řepík, kterému je určen letošní výtěžek z prodaného zboží. K ochutnání byly samé domácí dobroty.

"Prodáváme tady pečivo, které upekly všechny naše maminky s láskou. Je to domácí, dělané. Máme sladké věci, zatím tedy jenom slané tyčinky, ale za chvíli by měly dorazit i další slané věci. Máme tady i chladné nápoje a kávu. I když ta, v tomto horkém počasí... s kávou si nejsme jistí," popsala Tereta Antonová, místopřesedkyně Mateřského centra Řepík.

Podpořit aktivitu místních, přišla také nová starostka městské části Alena Kopejtková (ODS) a místní byli rádi. Měli tak jedinečnou možnost, prohodit s vedením městské části pár slov.

"Městská část to rozhodně podporuje. Je strašně skvělé, že dělají lidi vlastně pro lidi takovéhle akce, a je to vlastně i na dobročinnou věc," uvedla Alena Kopejtková, starostka MČ Praha 17.

Proč jste se přišla podívat?

"Protože já ráda podporuji takovéto akce a určitě se chci setkávat s lidmi a povídat si s nimi. I poslouchat co je trápí a co se jim líbí tady," dodala Alena Kopejtková, starostka MČ Praha 17.

Letošní dobročinný jarmark se konal už po dvanácté. Výtěžek z něho použije centrum Řepík na dovybavení mateřského centra, na přípravu dalších venkovních akcí pro děti a na nákup odměn do pořádaných soutěží.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu