• Načítám...
>

Spejbl a Hurvínek hrají pod širou oblohou

  • 25. července 2021,
  • 19:32,
  • PRAHA,
  • Věra Dušková

Na zahradě pražského hotelu International se usídlilo Divadlo Spejbla a Hurvínka. Pod širou oblohu se soubor z kamenného divadla vydal letos poprvé.

Reklama

Letní scéna Divadla Spejbla a Hurvínka slaví úspěch. Hlediště, ve venkovních prostorách hotelu International v Dejvicích, prázdné rozhodně nebývá.

"Ten zájem je pro nás úžasným překvapením, že je veliký. A je to pro nás veliká radost, že se tady doopravdy setkáváme na každém představení s velkým počtem diváků. Takže pro nás veliká radost a máme z toho veliký zážitek sami," konstatoval David Janošek - umělecký šéf Divadla Spejbla a Hurvínka.

Přesto, že původně nešlo o nový umělecký záměr, ale spíše o jakousi inovaci, kterou si vynutila nepříjemná realita, přinesla letní scéna souboru divadla zajímavé zážitky.

"Je to ta doba covidu, která nás bohužel tak trošku přinutila, ale ono to přinucení je pro nás ve výsledku strašně příjemným setkáním. Takže i pro nás je to zážitek, že můžeme hrát vůbec venku, a že jsme z toho divadla, kde jsou na nás všichni zvyklí, mohli utéci do venkovního prostoru, a tam zase třeba přilákat nové diváky," uvedl David Janošek - umělecký šéf Divadla Spejbla a Hurvínka.

A program letní scény je skutečně pro každého.

"Začínali jsme představením Hurvínek a nezvaný host a teď hrajeme představení Hurvínek mezi osly," upozornil David Janošek - umělecký šéf Divadla Spejbla a Hurvínka.

"Za týden, o víkendu, začínáme hrát Hurvínkovo přání. A pak se budeme zase zpátky vracet k Hurvínek a nezvaný host. A mezitím hrajeme i v podstatě repertoár pro dospělé a repertoár pro miminka, protože máme i jedno představení Žeryčku, hop!, které je pro děti od jednoho do tří let věku. Takže vyměníme, v podstatě, docela širokou sadu představení," popsal David Janošek - umělecký šéf Divadla Spejbla a Hurvínka.

Divadlo Spejbla a Hurvínka bylo založeno v Plzni, v roce 1930 Josefem Skupou a jeho kouzlo dodnes nikdo nezlomil. Možná proto, že je a vždycky bylo pro členy souboru doslova srdeční záležitostí.

"Chodil jsem už vlastně od šesti let i za panem Kirschnerem, takže je to prostě pro mne, jako by splnění dětského snu. No a je to bezvadné. Je to ideální. A hlavně jsme jediné divadlo, které ještě vodí loutky. Což je úpný základ. To je nádhera," doplnil Richard Maška, loutkoherec.

Přes veškeré přínosy letní scény se soubor na návrat do kamenného divadla těší. A to hlavně kvůli nevyzpytatelnosti počasí.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu