• Načítám...
>

Jungle sport park nabízí skvělý sportovní zážitek

  • 23. září 2021,
  • 18:41,
  • PRAHA,
  • Dagmar Kopečková

Vydali jsme se za sportem do pražských Letňan. Tam se totiž na ploše 4000 m2 rozkládá Jungle sport park, který poskytuje pořádný sportovní zážitek.

Stáhnout video
Reklama

Jungle sport park v pražských Letňanech nabízí návštěvníkům opravdu bohaté sportovní vyžití. Kromě jiného, jim například umožní vystoupat až do nebes.

Asi největším lákadlem parku jsou pochopitelně lezecké stěny. I zde si návštěvník může vybrat z více variant. 

"Lezení, jako takové, se rozděluje na dvě části. Na lezení na laně a na bouldering. Bouldering je kratší stěna, do které padáte bez lana. Nemáte žádné vybavení, kromě lezeček. A když spadnete, tak spadnete do žíněnky, takže se vám nic nestane. Je to všechno měkké, v pořádku. Další část je lezení na laně, kdy už musíte mít sedací úvazek, lano a lezete jednotlivě nahoru a cvakáte se do exresek, abyste nespadli až úplně na zem," vysvětlil Viktor Kocáb, trenér lezení.

I my jsme se nakonec rozhodli si lezení vyzkoušet. Nalákaly nás hlavně výhody tohoto sportu.

"Lezení, jako takové, je opravdu úžasný sport, protože je to přirozený pohyb, kdy vy necvičíte s nějakou další váhou, ale opravdu jen tím tělem. jako takovým. A učíte se pracovat, abyste zapojovali všechny svaly v těle. To lezení se přibližuje těm lidem, právě v rámci takovýchto umělých stěn. Přeci jen dříve lidé lezli jen po skalách a tam je to hodně nebezpečné, když to tak řeknu. A tady, když člověk zná tu základní metodiku, tak se mu tady opravdu nemůže nic stát," popsal Viktor Kocáb, trenér lezení.

Ačkoli jsme za odvedený výkon byli pochváleni, stále patříme mezi začátečníky. A nejen pro ty má Jungle sport park k dispozici nespočet kurzů, do kterých se mohou přihlásit. A nejde jen o samotné lezení. Park má totiž i pohybovou halu.  

"Kde jsou kroužky zaměřené na gymnastiku a potom na parkour. V budoucnu je tady v plánu, že by tady bylo i bistro, bufet, různé pohoštění i kavárna a takovéto věci," doplnil Viktor Kocáb, trenér lezení.

Parkour jsme nakonec radši nezkoušeli, ačkoli kdo ví, možná i k tomu časem dojde. Jungle sport park má samozřejmě vyžití i pro nejmenší. Pro ty je k dispozici boulderový dětský svět s lezením, tunely a klouzačkou, a také lanová jungle s barevnými zvířátky. Jungle sport park na ploše 4000 m2 prostě okouzlí každého.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu