• Načítám...
>

V pražské zoo se narodilo mládě komby Garnettovy

  • 24. září 2021,
  • 11:56,
  • PRAHA,
  • Jaroslav Šetlík

Dalšími přírůstky, narozenými v letošním roce v pražské zoo, jsou mláďata komby Garnettovy. Jejich rozmnožování je přitom poměrně složité. Důvodem může být, podle chovatelů, například noční aktivita komb.

Stáhnout video
Reklama

Dalším přírůstkem, narozeným v letošním roce v pražské zoo, je mládě komby Garnettovy. Ty se v zahradě chovají od roku 1996.

"Komba Garnettova je větší, noční poloopice z východní Afriky. V naší zoologické zahradě je to teprve druhé mládě, navzdory tomu, že v chovu komb máme velkou tradici a chováme jiné druhy, které množíme v desátkách, tak tohle je teprve druhé. I v ostatních, evropských zoologických zahradách se tento druh mnoho nedaří, takže o to jsme radši, že se nám to podařilo zopakovat, že to první zkrátka nebyla jen náhoda," vysvětlil Pavel Brandl, kurátor savců.

Důvodem může být, podle chovatelů, například noční aktivita komb. Navíc je potřeba pochopit jejich životní rytmus.

"Ony ty kombi mají hodně zvukových projevů, takže i páření lze poznat podle nějakého zvuku i dobu říje samice, kdy ona se zajímá o samce. Je to důležité pozorovat, neustále na ně koukat a vědět o nich více. Chov komby není tak náročný, nějaké krmení nebo ubikace. Ale je důležité pochopit nějaký ten jejich rytmus, jak se rozmnožují, jestli jsou společenské nebo jestli se mají oddělit zrovna v nějaký okamžik. Takže to je důležité," doplnila Martina Marešová, chovatelka Zoo Praha.

Komba Garnettova se živý částmi rostlin a menšími bezobratlými živočichy jako například sarančaty. V dospělosti mohou tato zvířata vážit až dvě kila.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu