• Načítám...
>

Vánoční strom dorazil na Staroměstské náměstí

  • 23. listopadu 2021,
  • 12:51,
  • PRAHA,
  • Dagmar Kopečková

Staroměstské náměstí opět zdobí vánoční strom. Jedná se o smrk ztepilý, vysoký asi 21,5 metru. O kácení, převoz i samotné zdobení se letos opět stará městská společnost Technologie hlavního města Prahy.

Reklama

Vánoce jsou téměř za dveřmi a proto nastal čas dopravit na Staroměstské náměstí i vánoční strom. Letos je jím smrk ztepilý. 

"Pochází z podhůří Jizerských hor z Dolní Černé Studnice a byl to jeden z našich favoritů z těch 35 tipů od občanů, které jsme obdrželi, ale byla to mimořádně logisticky složitá operace," řekl Tomáš Jílek, předseda představenstva společnosti Technologie hl. m. Prahy.

Vánoční strom je vysoký asi 21,5 metru. O kácení a převoz se opět postarala městská společnost Technologie hlavního města Prahy. Strom byl převážen na Staroměstské náměstí v noci z pondělí na úterý. Na místě byl následně vztyčen a upevněn. Technologie hl. m. Prahy letos opět zajišťuje i samotné zdobení.

"My jsme letos zvolili převládající barvy Magistrátu hl. m. Prahy, což je žlutá a červená. Žlutou ale v našem případě bude reprezentovat zlatá barva. Dominantní částí výzdoby je 240 světelných koulí, pak je tam 40 vloček, které jsou v prostorovém provedení, takže 3D sněhové vločky. Samozřejmě dvoumetrová špice na stromečku, kde bude vánoční hvězda a není bez zajímavosti, že na stromečku se objeví celkem 6 kilometrů světelných řetězů," řekl Tomáš Jílek, předseda představenstva společnosti Technologie hl. m. Prahy.

Zdobení bude probíhat až do víkendu. Slavnostního rozsvícení vánočního stromu se však letos nedočkáme. 

"Vzhledem k té epidemiologické situaci letos nebude žádné velké shromáždění, které by bylo v určitou hodinu, stromeček se rozsvítí během toho příštího víkendu a budeme rádi, když se na něj Pražané přijdou podívat, ale postupně v průběhu celého víkendu a celých vánočních svátků," řekl Jan Chabr, radní hl. m. Prahy. 

Vánoční strom však nebude pouze ozdobou Staroměstského náměstí. Využit bude totiž i po Vánocích. Větve smrku poslouží jako krmivo pro zvířata v pražské Zoologické zahradě a z kmene budou následně studenti střední odborné školy vyrábět nábytek pro lidi v pražských domovech seniorů a v domovech dětí a mládeže.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu