• Načítám...
>

Vánoční strom poslouží v zoo i na výrobu nábytku

  • 10. ledna 2022,
  • 17:54,
  • PRAHA,
  • Jaroslav Šetlík

Strom na Staroměstském náměstí padl k zemi. Samozřejmě pod dohledem odborné firmy, která ho následně rozřezala a předala k dalšímu použití. Větve poslouží v zoo, kmen pak k dalšímu zpracování.

Reklama

Šest týdnů zdobil Staroměstské náměstí více než dvacet metrů vysoký vánoční strom. Ten byl v předchozích dnech odzdoben, následně rozřezán a odvezen.

"My jsme říkali už na začátku: 'Stromeček, který se umísťuje na Staroměstské náměstí není stromeček nejkrásnější v lese, ale strom, který musí být  pokácen.' Tudíž i ten letošní strom vlastně měl ten život zpečetěn také tak. Tím, že byl ale umístěn na Staroměském náměstí, tak není jeho osud u konce," konstatoval Jan Chabr, radní hl. m. Prahy.

Větve stromu poslouží jako krmivo pro zvířata v pražské zoo. Kmen bude odvezen na pilu, kde bude zpracován k dalšímu použití.

"Tam bude vysušen, následně rozřezán na fošny a ty fošny poputují do pražské odborné střední školy na pražském Jarově, kde se mladí Pražané učí na truhlařinu. A zároveň z něho vyrobí nábytek. Ten nábytek bychom byli rádi, aby podle potřeby následně sloužil v některém z pražských zařízení pro seniory a nebo z dětských domovů," popsal Jan Chabr, radní hl. m. Prahy.

Stejně tak tomu bylo i v loňském roce. Z kmene vyrobili studenti mobilní květináče, které udělaly radost v Domově pro seniory v Malešicích. 

"Je to taková symbolika cirkulárního života s tím, že se vlastně nekácí věci na ty Vánoce zbytečně, ale mají i nějaké další zužitkování. A stejně tak je toto i v případě tohoto stromu na Staroměstském náměstí," uzavřel Jan Chabr, radní hl. m. Prahy.

Vedení hlavního města plánuje v podobném zpracování stromů, které metropoli zdobí v období adventu, pokračovat i v následujících letech.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu