• Načítám...
>

Psychiatrická nemocnice Bohnice je největší v Čechách

  • 12. října 2015,
  • 9:25,
  • PRAHA,
  • Aneta Lednová

Psychiatrická nemocnice Bohnice je největší v Čechách. Poskytuje péči celé šíři psychiatrie od dětské až po nemoci vyššího věku. Zároveň funguje krizové nebo terénní centrum pro relativně zdravé lidi.

Reklama

Vážné duševní onemocnění člověka ochromí a znemožní mu každodenní fungování. Jedná se o onemocnění mozku, které se projevuje různými poruchami psychického fungování – v myšlení, prožívání a chování člověka. “ Máme tady oddělení zvýšené péče, pak tady také máme detoxifikační oddělení a poté oddělení následné péče. Dále tu máme krizové centrum a také spoustu doplňkových služeb” řekl lékař, Bohnice Marek Páv.

Pacienti docházejí také do centra terapeutických aktivit. Terapeutické dílny jsou zaměřeny na činnostní terapie a pracuje se s tradičním terapeutickým materiálem. “Máme tady 12 dílen. Jedná se o papírenskou, košíkářskou, keramickou a podobně. Práce je zde rozdělena tak, by se do ní zapojilo co nejširší spektrum pacientů,” řekl vedoucí CTA, Bohnice Václav Červenka.

Pacienti tak smysluplně využívají svůj volný čas. Do terapeutických aktivit je zapojena složka relaxační, kognitivní nebo socioterapeurická. Trendem Psychiatrické nemocnice Bohnice je komunitní psychiatrie. Jedná se o péči poskytovanou v přirozeném prostředí. “Pacient, u kterého se zhoršil stav, tak je hospitalizován a poté je navázán kontakt na terénní tým. Duševně nemocný člověk by měl vzít život do svých rukou,” dodal Marek Páv.

Psychiatrická nemocnice Bohnice spolupořádá během celého roku několik akcí. Jedná se například o cyklistické závody, letní jarmark Bohnice na Housce, Babí léto nebo Adventní koncerty a Vánoční trh.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu