• Načítám...
>

Seznámit se se zvířaty můžete v Zooparku Milíčov

  • 2. srpna 2022,
  • 8:28,
  • PRAHA,
  • Jaroslav Šetlík

Vidět více než dvě stovky zvířat, jen pár kroků od bytové zástavby, můžete v Zooparku Milíčov. Nachází se na okraji Jižního Města a navštívit ho můžete šest dní v týdnu.

Reklama

Malý Zoopark Milíčov láká ke své návštěvě především rodiny s dětmi. Seznámit se tu mohou s chovem několika druhů zvířat, vyzkoušet hřiště či si jen tak posedět v příjemném prostředí.

"Náš zoopark je směřován hlavně na domácí zvířata s tím, že to doplňujeme zároveň zvířaty z Jižní Ameriky. Uvidí tady maru, kapybaru, nutrie, nandu pampového. To je z těch exotičtějších druhů zvířat. Jinak samozřejmě ovci, krávu, kozy, králíky, slepice, krůty, krocany, a tak dále," konstatoval Daniel Urban, předseda spolku Tarrouca.

Zoopark se může pyšnit i několika druhy zvířat, které nejsou v podobných zařízeních jen tak k vidění.

"Největší problém dalo sehnat asi maru stepní. To je v Evropě poměrně nedostatkové  zvíře. Určitě kapybaru, to jsme také rádi. Byť si myslím, že asi největší atrakce je tady kráva, protože není fialová a nepase se na těch švýcarských loukách," upozornil Daniel Urban, předseda spolku Tarrouca.

Areál se nachází na okraji sídliště Jižní Město. Vidět, více než dvě stovky zvířat, tak můžete jen pár kroků od bytové zástavby.

"Jsme kousíček od Jižního Města, kde na poměrně malém území žije skoro sto tisíc lidí. A před nějakými, odhadem patnácti lety, jsme zjistili, že děti nevědí, jak vypadá ovce, nevědí jak vypadá koza a styk dětí, z toho sídliště, s těmi zvířaty, je velmi malý. My jsme se to rozhodli trošičku změnit, a proto vlastně vznikl nápad k vytvoření tohoto zookoutku, zooparku," doplnil Daniel Urban, předseda spolku Tarrouca.

Zoopark je otevřený každý den mimo pondělí. Navštívit ho můžete vždy mezi desátou a osmnáctou hodinou.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu