• Načítám...
>

Praha chce, místo skládky v Chuchli, vybudovat park

  • 4. srpna 2022,
  • 9:28,
  • PRAHA,
  • Kristýna Svobodová

Místo skládky měl být v Chuchli už touto dobou park. Jenže projekt komplikují majetkové spory. Teď se ale možná blýská na lepší časy. Magistrát hlavního města schválil mediaci a obě strany sporu se pokusí najít řešení.

Reklama

 Od roku 2015 se vedení Prahy snaží revitalizovat skládku, která se nachází na pomezí Chuchle a Slivence. Na jejím místě už měl být, před dvěma lety, park. Projekt ale komplikují majetkové spory.

"Dlouho se řešily výkupy pozemků, několik let se řešily, protože tam byly opravdu složité majetkové vztahy. Až se podařilo odkoupit kompletně celou tu skládku od soukromníků. I od státních organizací se to podařilo odkoupit," konstatovala Jana Plamínková, náměstkyně primátora hl. města Prahy.

 Až na jeden pozemek. Jeho majitel, chuchelský zastupitel Pavel Klán, si za pozemek řekl vyšší částku, než kterou bylo město ochotno zaplatit. A zádrhel byl na světě. Klán dal poté Prahu k soudu a požadoval, aby skládku z jeho pozemku odvezla.

"Problém je v tom, že ta skládka je umístěna v poměrně prudkém svahu. Je to prostě rovina, a potom dolů prudký svah a on má ty pozemky na patě skládky, v tom nejnižším místě. To znamená, kdyby se to z toho jeho místa odvezlo, tak by se velmi výrazně porušila stabilita té skládky," vysvětlila  Jana Plamínková, náměstkyně primátora hl. města Prahy.

 Město se tedy požadovanému odvezení skládky brání. Výsledkem je dva roky probíhající soudní spor. V květnu soud oběma účastníkům sporu navrhnul, aby se pokusili o mimosoudní dohodu. 

"Pokusíme se dohodnout mimosoudně na nějakém přijatelném jednání. Buď na odkupu pozemků, protože hlavní město Praha nabízí panu magistru Klánovi dva tisíce korun čtverečních, anebo výměnu za nějaké jiné pozemky, se kterými by obě strany souhlasily," doplnila Jana Plamínková, náměstkyně primátora hl. města Prahy. 

 Chuchelského zastupitele Pavla Klána jsme kontaktovali. Rozhovor nám ale odmítl poskytnout s tím, že do plánované mediace se k danému tématu vyjadřovat nechce. Samotná mediace, tedy pokus o mimosoudní dohodu mezi chuchelským zastupitelem a vedením Prahy, je naplánována na 19. srpna. 


Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu