• Načítám...
>

Na terase Schwarzenberského paláce se cvičí jóga

  • 11. srpna 2022,
  • 21:17,
  • PRAHA,
  • Kristýna Svobodová

Uprostřed rušné Prahy na terase Schwarzenberského paláce se během léta konají lekce jógy. V rámci vstupenky na cvičení účastníci získají také volný vstup na výstavu ZENGA - japonské zenové obrazy ze sbírky Kaeru-an.

Reklama

Výhled na celou Prahu, západ slunce a meditace. Takové je cvičení jógy na terase Schwarzenberského paláce, které v rámci speciálního letního programu nabízí Národní galerie Praha.

"Je to pro začátečníky, ale i pro lidi, kteří ji už třeba praktikují a spíše se zaměřujeme na to, aby si člověk s tím výhledem na tu krásnou Prahu tady odpočinul, zrelaxoval, aby se protáhl a bylo mu fajn," řekl Václav Krejčík - lektor jógy.

anketa

Zakoupením lekce jógy navíc účastník získá také volný vstup do výstavy s japonskými zenovými obrazy.

"Jedná se o součást výjimečné kolekce japonské zenové malby, kterou v roce 2019 věnoval Národní galerii Praha nizozemský sběratel Felix Hess. Jsou to svitky, na kterých jsou vyobrazena například zvířata a v rámci výstavy je také zvukový doprovod, například flétna shakuhachi nebo kvákání žab, takže opravdu vybízí k jakési meditaci a zenovému zasnění," řekla Eva Sochorová - tisková mluvčí Národní galerie Praha.

Lekce jógy na terase Schwarzenberského paláce probíhají zhruba jednou za 14 dní. Zájemci se na cvičení mohou zapsat na stránkách Národní galerie Praha. Vstupné činí 150 korun. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu