• Načítám...
>

Praha opraví Hlávkův most, část se bude muset zbourat

  • 21. září 2022,
  • 16:25,
  • PRAHA,
  • Marek Tereba

Praha plánuje opravit Hlávkův most. Ten je dnes ve velmi špatném stavu a potřebuje kompletní přestavbu. Detaily představil náměstek pražského primátora, Adam Scheinherr.

Reklama

Pražští radní schválili architektonicko - technickou studii rekonstrukce Hlávkova mostu. Nejširší český most byl letos předlážděn, potřebuje ale kompletní opravu. Jelikož je ale historická stavba chráněnou kulturní památkou, musí být postup oprav koordinován s památkáři. Finální návrh nové podoby mostu představil pražský náměstek pro dopravu, Adam Scheinherr.

"Mezi chodci a cyklisty je oddělená infrastruktura, nové mozaikové povrchy namísto asfaltu, v případě chodníků a v případě vozovky namísto kostek živice. To nejvýznamnější - chtěl bych upozornit na ten most přes štvanickou plavební komoru, tam je dnes nejmenší podjezdná výška v Praze pro lodě - 4, 8 metrů. Nově se, jelikož je tento most ve velice špatném technickém stavu, navrhuje jeho zbourání a postavení nové konstrukce, která bude subtilnější a bude mít podjezdnou výšku 5, 25 metrů, což je takový základní parametr. Ideální by bylo 7 metrů, ale to tam nejsme schopni docílit bez toho, aniž by to byl zvedací most," řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy.

Most byl původně tvořen dvěma částmi. Kvůli sporům mladší a starší generace architektů byla každá část jiné konstrukce. Úsek přes pravé rameno Vltavy byl postaven jako železný příhradový. Železobetonová konstrukce v severní části ostrova přes levé rameno Vltavy byla postavena později. V šedesátých letech byl most kompletně přestavěn a rozšířen do dnešní podoby. Železná část byla nahrazena železobetonovou. Nedotčena zůstala pouze část mostní výzdoby. Dnes je tedy most tvořen dvěma konstrukcemi, které jsou propojeny panely, po nichž jezdí tramvaje. 

"Tyto dvě konstrukce, o nich byla veliká diskuze už před mým nástupem, kdy projektanti navrhli ty obloukové části zbourat a postavit nové. My jsme udělali rozsáhlé diagnostiky včetně zatěžovacích zkoušek, z nichž vyšlo, že tyto původní historické obloukové konstrukce budou moci být zachovány. To znamená, že tady se to bude také rekonstruovat po částech, očekáváme omezení na tramvajové trati, ale zachování dvou jízdních pruhů pro automobily," řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy.

Bourat se tedy budou pouze části nad plavební komorou. Tady plánuje TSK omezit dopravu pouze z dvou třetin. Samotná přestavba by měla být zahájena nejdříve v březnu roku 2025, tedy po skončení oprav Libeňského mostu tak, aby nebyl přerušen zároveň provoz na obou mostech. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu