• Načítám...
>

Rock Opera zve na Romea a Julii v netradičním podání

  • 13. listopadu 2023,
  • 9:29,
  • PRAHA,
  • Jaroslav Šetlík

Rocková muzika, akrobacie, šermířské vystoupení a příběh plný lásky. To je představení Romeo a Julie v podání Rock Opery Praha. Představení tu můžete, podobně jako více než desítku dalších, vidět zhruba pouze dvakrát ročně.

Reklama

Romeo a Julie tak trochu netradičně. Tak by se dalo charakterizovat jedno z více než desítky představení, které má ve svém repertoáru pražské divadlo Rock Opera.

"Příběh Romea a Julie asi netřeba představovat, to si myslím, že všichni tak nějak znají, ale u nás je to přeci jen trochu speciální, protože si myslím, že unikátnost je v tom, že je to rocková opera, je tady živá kapela, jsou tady skvělí rockoví zpěváci, artisti, akrobati a tak dále, takže si myslím, že jít na Romea a Julii do Rock Opery Praha je pořád nevšední zážitek a pořád si diváci mohou odnést něco nového, co ještě nikde viděli a nemohou vidět," řekl Honza Tláskal, představitel Romea.

"Čím déle to hraji a čím déle jsem v tom prostředí, tak tím více si uvědomuji, že speciálně Romeo a Julie je téma, které je pro rockovou operu úplně jako stvořené. To je typický příklad vzpoury proti rodině, proti tradicím a zkostnatělosti a rocková opera, ta rocková muzika skvěle sedí k té vzpouře," řekl Petr Opava, představitel Mnicha Vavřince.

"Když jsem viděla to představení poprvé, tak jsem si řekla 'wow, to by mě vůbec nenapadlo' a hrozně se mi to líbí, protože člověk se tam může více otevřít a dát do toho ten hněv, to drama a tu lásku, to rockové podání je fakt fantastické," řekla Beego, představitelka Julie.

Představení je kromě živé kapely a rockové muziky specifické také několika dalšími věcmi. Těmi jsou například šermířské či akrobatické vystoupení.

"V Romeo a Julii už mám deset let velikou čest hrát Ježíše v kostele, tak hledím na všechno, co se děje pod námi a nehraji, ale visím na šále a dělám závěsnou akrobacii, vzdušnou akrobacii," řekla Natálie Ryšavá, akrobatka.

"Já jsem zakladatelka Rock Opery Praha, píšu libreta, melodie a kromě toho strašně ráda zpívám, takže v této opeře jsem si zvolila roli Juliiny chůvy a to je nádherná role, která má krásné písně. Takže srdečně zveme a až to zase budeme hrát, přijďte," řekla Pavla Forest, představitelka Chůvy Jůliiny.

Aktuální termíny všech představení včetně možnosti zakoupení vstupenek jsou uveřejněné na webových stránkách rockopera.cz.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu