• Načítám...
>

Na podporu dětí z Ukrajiny půjde do škol 27 milionů korun

  • 21. listopadu 2023,
  • 12:16,
  • PRAHA,
  • Kristýna Svobodová

Metropole poskytne zhruba 27 milionů korun městským částem pro mateřské a základní školy na podporu dětí z Ukrajiny. Na čtvrtečním zasedání to schválili zastupitelé. Největší částka zamíří do Prahy 4.

Reklama

Sedmadvacet milionů korun. Zhruba tolik dá Praha z projektu UNICEF městským částem pro mateřské a základní školy na podporu dětí z Ukrajiny. 

,,Jedná se o to, aby stále v městských částech pokračovaly kurzy pro děti z Ukrajiny, které neumí zatím česky a není tedy možné je plnohodnotně integrovat do českých škol. Proto probíhají kurzy, které nejsou už bohužel placeny státem, tak proto je platí UNICEF a jsou v několika městských částech hlavního města Prahy," řekl Antonín Klecanda (STAN), radní hl. m. Prahy.

Do některých škol pak peníze zamíří na vybavení nových tříd nebo rozšíření jejich kapacit.

,,Bohužel někde už se nám ty děti vůbec nevejdou, takže je to i na rozšíření těch kapacit, vybavení nábytkem pro ty nové třídy, které vzniknou a kde bude probíhat právě převážně ta výuka češtiny pro ty děti z Ukrajiny, co sem přišly v několika posledních měsících," doplnil Klecanda.

Dotace půjdou školám ve třetí, čtvrté, sedmé a třinácté městské části a také Kunraticím. Zdaleka největší obnos půjde do Prahy 4. Na tamní školy poputuje celkem 14,2 milionu korun.

,,Máme největší počet škol, celkově jich je 21 a byť ne všechny žádaly, ale naprostá většina žádala, tudíž ta částka je takto vysoká, nicméně alikvotně rozděleno to potom na jednotlivé školy není zase tak vysoké. Tohle jsou čistě neinvestiční, to znamená, že je nemůžeme využívat na stavební úpravy nebo na rozšíření kapacit našich škol, je to čistě opravdu pořízení nábytku, výukových pomůcek a tak dále," řekl Ondřej Kubín (ODS) - starosta MČ Praha 4.

Peníze teď školy budou muset stihnout profinancovat do konce roku. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu