• Načítám...
>

Domov pro zrakově postižené Palata dostane druhý pavilon

  • 21. listopadu 2023,
  • 12:15,
  • PRAHA,
  • Kristýna Svobodová

Pražští zastupitelé schválili záměr veřejné zakázky na výstavbu druhé budovy Domova pro zrakově postižené v Praze na Smíchově. Nový pavilon Palata II. má vzniknout ve stávajícím areálu domova.

Reklama

Domov pro zrakově postižené v Praze na Smíchově funguje už 130 let a svou funkci plní od svého vzniku téměř nepřetržitě až dodnes. Zanedlouho by se budova měla dočkat druhého pavilonu. Ten by měl sloužit klientům s demencí a Alzheimerovou chorobou.

,,Postavíme nový objekt, kde bude 72 lůžek, samozřejmě tam bude i odlehčovací péče, bude tam rodinné centrum na podporu lidí, kteří začínají mít problémy třeba například s Alzheimerem,"  řekla náměstkyně primátora pro zdravotnictví a sociální oblast Alexandra Udženija (ODS).

Vzniknout by v nové budově měla celkem čtyři oddělení - pro klienty ve druhém stádiu demence, pro klienty ve třetím a pro ty v nejtěžším stadiu nemoci pak další dvě oddělení pod názvem Oáza.

,,Teď vypíšeme výběrové řízení na dodavatele a má to stavební povolení, bude to stát kolem půl miliardy, je pravda, že to je hodně peněz, ale myslím si, že tito lidé, kteří potřebují naší pomoc a pro budoucnost Prahy jsou právě tato zařízení nezbytně nutná," vysvětlila Udženija.

V budově pak bude umístěna také ordinace praktického lékaře, kadeřnictví a pedikúra. Součástí stavby pak budou také retenční nádrže na dešťovou vodu, komunikace a zpevněné plochy v areálu, sadové úpravy, areálové rozvody inženýrských sítí nebo třeba zahradní altán.

,,Tenhle projekt tady na hlavním městě je už dlouhodobě diskutován a ta péče, která patří do 21. století, o naše seniory a hlavně o lidi, kteří mají nějaký hendikep, tak my jako společnost jim to dlužíme," doplnila Udženija.

Nový pavilon Palaty by se měl otevřít v roce 2026. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je zatím stanovena na 426 milionů korun bez DPH. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu