• Načítám...
>

Ulice Topolová v Praze 10 dostane nový povrch

  • 13. června 2024,
  • 9:05,
  • PRAHA,
  • Ondřej Švec

V Topolové ulici v městské části Praha 10 aktuálně probíhají stavební práce na silniční komunikaci. Až do konce července se tam bude kompletně měnit povrch. Součástí bude také částečná oprava odvodnění a úprava obrub. Během oprav bude na místě jednosměrný provoz. Opravy budou rozděleny na tři etapy, práce skončí 31. července. Zejména v časech ranní a odpolední dopravní špičky je třeba počítat se zdržením v rozmezí 10 - 30 minut.

Reklama

Letní měsíce, to jsou časy vysokých venkovních teplot, prázdnin a dovolených. Je to ale také období, kdy se ve velkém opravují silniční komunikace. Jedna z takových oprav nyní probíhá i v Topolové ulici v městské části Praha 10.

Barbora Lišková, tisková mluvčí TSK hl. m. Prahy: „Jedná se o souvislou údržbu, což je výměna povrchu do hloubky zhruba 10 centimetrů, kdy odfrézujeme stávající dvě vrstvy vozovky, které jsou asfaltové, to je ta ložná a obrusná vrstva a nahradíme je novými.“

Součástí této stavby je také částečná oprava odvodnění, provede se také sanace spodnější vrstvy v případě, že by se tam objevily trhliny, které by mohly do budoucna dělat technické problémy. Upravují se také obruby v celém úseku, a to buď formou opravy nebo úplné výměny. Jde o poměrně vytíženou komunikaci a práce na ní se dotknou také osobní dopravy.

Barbora Lišková, tisková mluvčí TSK hl. m. Prahy: „V první etapě je doprava vedena do ulice Švehlova jednosměrným provozem po ulici Topolová a Práčská. Ve druhé etapě bude doprava vedena po ulici Švehlova také jednosměrným provozem po ulici Topolová a Práčská.“

V poslední třetí etapě v době letních prázdnin od 29. 6. do 31. 7. je objízdná trasa pro směr ulice Práčská vedena kompletně po ulici Švehlova. Kompletní oprava vozovky skončí poslední červencový den. Co se týče míry dopravní komplikace, tak zde platí střední míra, kdy musíte počítat se zdržením v délce 10 - 30 minut v časech ranní a odpolední dopravní špičky. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu