• Načítám...
>

Na Vítězném náměstí se konal 12. ročník Věda festu

  • 20. června 2024,
  • 16:15,
  • PRAHA,
  • Ondřej Švec

Na Kulaťáku se konal už 12. ročník zábavného vědeckého festivalu pod širým nebem Věda fest, kde se návštěvníci mohli dozvědět zajímavosti z oblasti vědy a techniky. Své stánky tu měly vysoké školy, akademická pracoviště a volnočasové instituce. Na stánku Pražských vodovodů a kanalizací se zase návštěvníci mohli dozvědět, jak šetřit s vodou nebo jak se čistí odpadní vody. Na děti pak čekal například robotí fotbal, elektrické vláčky, laboratoř peněz, ukázka výcviku policejního psa nebo simulátor pro astronauty.

Reklama

Na Vítězném náměstí v Praze 6 proběhl už 12. ročník zábavného vědeckého festivalu pod širým nebem Věda fest. Na této největší populárně naučné akci v České republice se představilo několik vysokých škol, akademických pracovišť a volnočasových institucí. Svůj stánek se zajímavým programem nabídly i Pražské vodovody a kanalizace. Tam se návštěvníci mohli například dozvědět, jak se voda upravuje a čistí.

"Vysvětlujeme lidem způsob, jakým se voda čistí, jak by s ní měli zacházet, jak mohou šetřit vodou, případně kolik se tam dává chlóru. Potom naopak, jak se čistí odpadní voda, co všechno se s ní musí udělat, abychom ji mohli vrátit zpět do přírody," řekla Jana Mendlová - marketing PVK.

A na děti pak čekaly nejrůznější hry, ze kterých si mohly odnést řadu cenných informací a poznatků, které pak mohou zužitkovat v běžném životě.

"Děti si mohou vyzkoušet takovou hru, kdy mají skládačku a mají k té spotřebě přiřazovat ke správné aktivitě správné množství vody a zároveň i ceny, kolik je stojí jedno spláchnutí," řekla Jana Mendlová - marketing PVK.

Stánkem Pražských vodovodů a kanalizací ale prezentace vědy rozhodně nekončila. Kromě toho, že se děti mohly zchladit v mlžítku, si také mohly zahrát robotí fotbal, zahrát si s elektrickými vláčky, podívat se do laboratoře peněz, hezky zblízka prozkoumat obří astronomický dalekohled a ti odvážnější si mohli vyzkoušet zařízení, které jim poměrně věrně nasimulovalo, jak se asi cítí astronauti ve vesmíru. Chybět nemohl ani výcvik policejního psa. O 12. ročník Věda festu byl opět mimořádný zájem a to určitě dobře, protože jak hlásá téma letošního ročníku, věda vzdělává!

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu