• Načítám...
>

Praha poskytne Potravinové bance dotaci 2,5 milionu

  • 21. června 2024,
  • 14:23,
  • PRAHA,
  • Ondřej Švec

Potravinová banka pro Prahu a Středočeský kraj se dočká finančního příspěvku od hlavního města Prahy ve výši 2,5 milionu korun. Jde o každoroční příspěvek, který má pomoci lidem v nouzi. Do Potravinové banky přispívají prodejny, školní jídelny a nebo i lidé. Každý, kdo má přebytek jídla, může takto pomoci potřebným. Neziskové organizace také rozváží potraviny do azylových domů nebo ubytoven.

Reklama

Hlavní město Praha poskytne dotaci ve výši 2,5 milionu korun pro Potravinovou banku Praha a Středočeský kraj. Finanční prostředky jsou určeny na realizaci projektu s názvem „Potravinová pomoc lidem v nouzi 2024“.

„My poskytujeme každoročně individuální dotaci Potravinové bance, protože Potravinová banka za rok rozdistribuuje nějakých tři tisíce tun potravin. Tyto potraviny by byly vyhozeny, jsou to potraviny z prodejen 400 metrů čtverečních a výše,“ vysvětluje náměstkyně primátora hlavního města Prahy Alexandra Udženija (ODS).

Tyto potraviny, které nebyly spotřebovány, se tak dávají potřebným.

„Potravinová banka to vydává ve svých výdejnách a přes 140 neziskových organizací, ale také potraviny rozváží například nám do azylových domů a do ubytoven, takže ta spolupráce s Potravinovou bankou je výborná,“ říká Alexandra Udženija (ODS), náměstkyně primátora hlavního města Prahy.

Projekt Potravinové banky i výši dotace vítá také opoziční zastupitel Ondřej Prokop (ANO), ocenil by ale, kdyby jejich počet byl v Praze vyšší.

„Já si myslím, že těch výdejních míst je opravdu málo a že je málo i těch potravin a těch věcí v té Potravinové bance. Je potřeba určitě zvýšit povědomí o tom, že lidé, kteří mají přebytek, mají darovat a rozdávat více. My například děláme na Jižním Městě každých 14 dnů výdej z Potravinové banky a bohužel nikdy nám to nestačí, vždycky se nedostane na všechny, takže určitě je potřeba posílit,“ myslí si opoziční zastupitel hlavního města Prahy Ondřej Prokop (ANO).

A proto můžete podpořit Potravinovou banku i vy sami, Praha se tomu určitě nebrání.

„Potravinová banka vyhlašuje sběr potravin a já jsem osobně přispívala a přispívám do Potravinové banky a když to slyším, tak nakoupím a na dané místo Potravinové bance odnesu potraviny. To dělá Potravinová banka zcela běžně,“ uzavírá náměstkyně primátora hlavního města Prahy Alexandra Udženija (ODS).

Na webové stránce www.potravinovebanky.cz najdete místa, kam můžete potraviny vozit a také, kdy se tyto dny konají. Pokud tedy můžete, přispějte, je to na dobrou věc.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu