• Načítám...
>

Pod Žižkovskou věž dorazila Návštěva na zabití

  • 8. července 2024,
  • 6:51,
  • PRAHA,
  • Ondřej Švec

Prima Hvězdné léto pod Žižkovskou věží je v plném proudu. První červencovou neděli se návštěvníkům venkovní scény představila britská komedie s názvem Návštěva na zabití se Sabinou Laurinovou, Matoušem Rumlem nebo Taťjánou Medveckou. Autorem hry je britský scenárista Steven Moffat, který se proslavil seriály Sherlock nebo Doctor Who. Hra vypráví příběh manželského párů středních let, unaveného prací i výchovou pubertálních dětí. Stereotypní život naruší až návštěva na zabití, kterou je výstřední Američanka Elsa.

Reklama

Prima Hvězdné léto pod Žižkovskou věží, to je unikátní soubor divadelních her, muzikálů, show nebo koncertů pod taktovkou Divadla Kalich. Jedním z nich je i komedie s názvem Návštěva na zabití, ve které se divákům coby manželský pár představí Sabina Laurinová a Matouš Ruml.

"Návštěva na zabití je moderní britská komedie, je to konverzační komedie, ale já vždy s oblibou říkám, že je velmi moderně napsaná. Že to není klasickým stylem britské konverzační komedie," řekl Matouš Ruml - herec.

Hra pojednává o typickém britském manželském páru středních let. Pracovní zápřah trochu vyprazdňuje jejich vztah, dětmi cloumá puberta a moc si s nimi nerozumějí. Stereotyp ale nečekaně naruší návštěva na zabití - výstřední Američanka Elsa, se kterou se manželé poznali na lodi.

"Témat bych tam našla i ze svého života hodně, ale co se týče těch návštěv, tak jsem asi žádnou takovou nevyžádanou návštěvu v životě ještě nezažila. O to více si toto dramatické téma užíváme na jevišti," řekla Sabina Laurinová - herečka.

Návštěvu na zabití napsal scenárista Steven Moffat, kterého mohou čeští diváci znát díky seriálu Sherlock. O kvalitně napsanou a kvalitně obsazenou hru je tak postaráno. 

"Hraje se mi se všemi kolegy báječně, s Matoušem jsme se velmi dobře napojili na takovou tu rodičovskou nit, že vychováváme dva puberťáky a Taťjana Medvecká, herečka z Národního divadla do toho kolektivu vnesla úplně jiné kouzlo," řekla Sabina Laurinová - herečka.

Matouše Rumla představení stále baví a vůbec mu nevadí, že hraje divadlo i přes léto, kdy si řada herců užívá divadelní prázdniny. Největší radost mu dělá, že může hrát právě venku.

"V divadle jste zavření a nic vás nepřekvapí, ale venku to hraní pod širým nebem, tam vám hraje počasí, vítr, okolní hluky města nebo když hrajete na hradě, tak vás mohou rozptýlit vlaštovky a podobně, takže já to vždy mám rád, zároveň u letního hraní si myslím, že jsou lidé jinak naladění," řekl Matouš Ruml - herec.

Prima Hvězdné léto pod Žižkovskou věží si můžete užívat až do září, a to za každého počasí. Venkovní divadlo je totiž zastřešené, takže i když je vítr nebo zima, pod Žižkovskou věží je to vždycky prima. A pokud jste náhodou Návštěvu na zabití v červenci zmeškali, nezoufejte, další představení se hraje 21. srpna. A nebo si můžete vybrat z mnoha jiných představení. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu