• Načítám...
>

V neděli v Chuchli pokračuje 8. klusácký dostihový den

  • 9. července 2024,
  • 13:59,
  • PRAHA,
  • Kristýna Svobodová

V neděli 14. července od 14 hodin odpoledne odstartují na závodišti ve Velké Chuchli 8. díl letošních klusáckých dostihů a přitom počtvrté na chuchelském hipodromu. Jednat se tentokrát bude především o dvě předzkoušky klasických dostihů klusácké elity, které se poběží v září. Vstupné je i tentokrát zdarma.

Reklama

Druhá červencová sobota bude na pražském závodišti ve Velké Chuchli opět patřit klusáckým dostihům. Letos se poběží už poosmé, z toho v Praze počtvrté. Od dvou hodin odpoledne se tak návštěvníci mohou těšit na nabitý program. Zlatým hřebem pak budou hned dvě předzkoušky klasických dostihů, které klusácká elita odběhne v září. Nejzajímavějším dostihem tak bude Letní cena čtyřletých Praha TV.

"V tomto dostihu uvidíme 7 koní, jednak nám přijedou dva koně z Německa, z nichž Nena Greenwood trenéra Roberta Pletschachera má u nás velmi dobré výsledky, už u nás třikrát vyhrála a minule v Jarní ceně čtyřletých prohrála s Best Of Jokerem trenéra Mykola Volfa, takže patří určitě k favoritům, stejně jako již zmíněný Best Of Joker," řekla Michaela Zemanová - klusácká asociace.

V tomto dostihu pak bude mít trenér Mykola Volf ještě druhého svěřence, a to hnědáka Time Break OV.

"Tento kůň také vyhrál klasický dostih, takže to je takový okruh tří největších favoritů této přípravné ceny na zářijové derby," řekla Michaela Zemanová - klusácká asociace.

Šest účastníků si to pak rozdá v Letní ceně tříletých Equi TV, tedy v přípravě na zářijovou klasickou Velkou cenu tříletých.

"I tady mají dobrou šanci hosté z Německa, Onslow Newport s jezdkyní Marisou Bock minule vyhrál klasickou Jarní cenu tříletých, čili bude patřit k favoritům tohoto dostihu a dobrou dvojici tam také znovu vysílá Mykola Volf, jedná se o Rodu OV, kterou povede on sám, to je velmi talentovaná, i když ještě trošku zlobivá kobylka a dále Nevada OV, to už je takový zralejší dostihový kůň," řekla Michaela Zemanová - klusácká asociace.

Návštěvníci se pak dočkají i pokračování dalšího dílu Zlatého okruhu.

"Tento dostih se jmenuje Cena Gellérta, máme v něm 6 účastníků, a to velice silných. Z Německa k nám míří Juan les Pins, který minule vyhrál dostih Zlatého okruhu, Cenu primátora hlavního města Prahy. Potom tam máme Zoccoloduro OP, do jehož sulky se vrací Jindřich Klaubenschalk, ten letos vyhrál už dva dostihy a v neposlední řadě tam má velmi silnou dvojici trenér Zdeněk Vávra, on sám povede výborného Leroye W a jeho bratr Pavel bude vést Moriah Boko," řekla Michaela Zemanová - klusácká asociace.

Své favority tak nezapomeňte na závodiště ve Velké Chuchli přijít podpořit. Vše vypukne v neděli od 14 hodin a vstupné je i tentokrát zdarma.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu