• Načítám...
>

Pojízdné letní kino v Praze zahájilo 17. sezónu

  • 9. července 2024,
  • 13:06,
  • PRAHA,
  • Kristýna Svobodová

Oblíbený Kinobus brázdí ulice Prahy už sedmnáct let. Bezplatné promítání filmů ve vybraných lokalitách metropole i letos nabízí snímky jak z české, tak i zahraniční produkce, takže je opět na co se těšit.

Reklama

Zaparkovat autobus, zapojit kabely, nafouknout promítací plátno a pak už jen počkat na příchod návštěvníků. Oblíbené letní kino na kolech letos zahájilo svou 17. sezónu v Praze a druhé červencové pondělí promítalo v pražských Kbelích.

anketa

"Mě to láká, že je to v přírodě, venku, je to zážitek."

"Lákal mě ten film a že je tam hlavní postava Malkovich."

"Za mě je to super, protože když lidé nemají co dělat, tak sem mohou zajít."

"Já jsem tady byl minulý rok a je to nejlepší kino, co tady může být."

"Kinobus je mobilní kino, pokud ho někdo nezná, tak ho pozná, jedeme 17. sezónu a Kinobus vznikl jako  kampaň Dopravního podniku hlavního města Prahy, kdy jsme z linkového autobusu, který byl stažen vzhledem ke svému věku a najetým kilometrům, tak jsme ho přestavili v ústředních dílnách na tento Kinobus - pojízdný autobus," řekl Jan Štoidl - projektový manažer Kinobusu.

Pojízdný biograf je tak plně soběstačný. Ve Kbelích sice promítá v letním amfiteátru, kompletní kinosál pod širým nebem ale technici z autobusu rozbalí i na holé louce. Veterán si zkrátka všechno vozí s sebou.

"Jsou to dvě obrovské promítačky, co tam můžeme ukázat, po těch promítačkách samozřejmě projektor, dnes už digitální, digitální ozvučení a teď přichází ten hardware, 40 lavic s opěradly, do toho závaží, několik tun, aby to udrželo to nafukovací plátno, které tam je také a pak kurty, kabely, ozvučení a tak dále," řekl Jan Štoidl - projektový manažer Kinobusu.

Kino na kolech pak promítá na různých místech v Praze a každoročně se během svého filmového maratonu vrací na stejná místa. Vstupné je přitom zdarma. Přispět ale můžete na dobrou věc.

"Přispíváme na SOS dětské vesničky, takže pokud vám zbyla nějaká koruna, je možné přispět, u stánku s občerstvením je kasička na toto konto. A kdybyste měli výmluvu, že nemáte hotovost, tak máme i QR kód, na kterém se dá přispět, děkujeme," řekl Jan Štoidl - projektový manažer Kinobusu.

A protože kvalitní filmový zážitek si žádá i něco dobrého k jídlu a pití, doprovází Kinobus na všechna promítací místa také občerstvení s názvem Bistro jinak. A kdyby snad trochu foukalo, počítat tady můžete i se zapůjčením deky. Zastávky Kinobusu i program promítání najdete na webových stránkách kinobus.cz.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu