Praha má nového správce veřejného osvětlení

  • 6. června 2018,
  • 11:27,
  • PRAHA,
  • David Wilczek

Vzhledem ke špatným zkušenostem a právním tahanicím s původním provozovatelem osvětlení se vedení hl. m. Prahy rozhodlo založit vlastní společnost. Ta bude zajišťovat provoz i údržbu. Díky tomu bude mít hlavní město osvětlení plně pod kontrolou.

Reklama

Technologie hl. m. Prahy je novým správcem pražského veřejného osvětlení. Společnost patří městu a bude tak přímo pod jeho kontrolou. Podle primátorky Adriany Krnáčové se tak město vyhne situacím, které museli řešit s minulým provozovatelem.

„To znamená, že tady nemusíme soutěžit další smlouvy s dodavatelem, ale máme všechna naše osvětlení pod kontrolou a víme, že ta naše společnost pracuje primárně pro město,“ řekla Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy.

Nový správce bude zajišťovat i plynové osvětlení na Královské cestě, nebo např. chod hodin ve veřejném prostoru.

„Je to veřejné osvětlení, hodiny ve veřejném prostoru, přisvětlení přechodu pro chodce a plynové osvětlení,“ řekl Tomáš Jílek, předseda představenstva, Technologie hl. m. Prahy.

Společnost zároveň chce do budoucna navázat spolupráci s Operátorem ICT a převzít pilotní projekty v rámci Smart City. Spravovala by tak např. chytré lavičky, wi-fi sítě, nebo chytré kompresní koše na odpadky.

„Operátor by měl být do budoucna v rámci Smart City projektu takovou městskou laboratoří, ale pokud se ty pilotní projekty osvědčí, někdo se o ty věci bude muset starat dál, a to je právě Technologie hl. m. Prahy,“ řekl Tomáš Jílek.

Technologie hl. m. Prahy v současné době disponuje 65 zaměstnanci, z nichž 30 pracuje v terénu.

„Pokračujeme tak, abychom ten cílový stav, cca 120 lidí, naplnili do konce letošního roku,“ řekl Tomáš Jílek.

Roční náklady na provoz a údržbu osvětlení by se měly pohybovat kolem 160 milionů korun.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu