Artem Gallery uvedlo novou výstavu

  • 20. června 2018,
  • 22:21,
  • PRAHA,
  • PR článek

Novou výstavu uvedla společnost ARTEM v prostorách galerie Domu národnostních menšin. Návštěvníci si tady mohou prohlédnout několik obrazů, které zobrazují různé krajiny. Výstava je současně prvním počinem začínajícího umělce Petera Plavčana, bývalého slovenského ministra školství.

Reklama

V prostorách galerie Domu národnostních menšin byla slavnostně zahájena výstava Obrazy krásných krajin. Autor Peter Plavčan tady představuje celkem 20 obrazů. 

"Je to výstava, kde mám obrázky přibližně od října minulého roku, protože, podobně jako v ČR, nebyla ani na Slovensku pořádná zima. Takže jsem maloval 3, 4 měsíce podzim a tomu odpovídá i tato barevnost," řekl Peter Plavčan.

"Obrazy Petra Plavčana mají právě takové kouzlo romantické krajiny. Kouzlo něčeho, co on dokáže ve velkém rozměru, tzn. krajinu, která má třeba několik desítek kilometrů, vtěsnat do jediného rozměru, který maluje a to je A4. Ty obrazy mají v sobě hloubku poznání a znalosti člověka, který něco v životě dokázal a dokázat chce," řekl Ľuboslav Moza, historik umění. 

"I pro mě jako pro amatéra ve výtvarném umění to má pro mě přesah, má to hloubku, má to rozměrnost a příběh. Dává mi to naději a možnost, že když to člověk s pokorou zpracovává a má na to trpělivost a prostor, tak vše se dá udělat opravdu dobře," řekla Jana Hubínská, herečka. 

"Vychází z toho takový optimismus a některé jsou trošku smutnější, ale to je jasné, pokud umělec maluje s nějakou emocí, tak to tak i vypadá. Převážně je to ale krásné a působí to na mě velmi dobře," řekla Michala Pokusová, návštěvnice výstavy. 

Výstava záhadných krajin v galerii Domu národnostních menšin potrvá až do 12. července. Navštívit je můžete každý den mezi 9. a 19. hodinou.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu