Uzavírky v létě komplikují dopravu v metropoli

  • 11. července 2018,
  • 16:43,
  • PRAHA,
  • Natálie Forsterová

Dopravu v hlavním městě komplikují opravy silnic a s nimi spojené uzavírky. S omezením tak řidiči musí počítat na desítkách míst. Magistrát práce naplánoval z velké části na léto, kdy je v metropoli nejmenší provoz.

Reklama

Dopravní omezení, uzavírky a kolony. I tak vypadá letní Praha. Začaly tady totiž plánované opravy silnic. 

"Využíváme letních prázdnin k tomu, abychom rekonstruovali hlavní tahy," řekla Barbora Lišková, tisková mluvčí TSK hl. m. Prahy.

anketa 

Práce komplikují provoz např. v centru města. Silničáři tady opravují jednu z nejvytíženějších silnic v Praze - Wilsonovu ulici.

"Toto omezení je plánováno na etapy a bude včetně křižovatky Bulhar. Budeme vždy uzavírat jeden jízdní pruh," řekla Barbora Lišková. 

Nuselský most - i tady se řidiči v létě musí připravit na komplikace. V souvislosti s opravou mostu a tubusu stanice metra Vyšehrad tady bude částečně omezen provoz. 

"Evidovali jsme masivní zatékání z toho stropu v technických prostorách stanice," řekla Aneta Řehková, tisková mluvčí DP hl. m. Prahy.

Mezi další vytížené tahy, které letos silničáři opraví, patří také ulice K Barrandovu a Dobříšská. TSK tam vymění povrch vozovky a nejen to. 

"Také pokračují opravy mostů. Máme zde naplánovanou opravu estakády Holešovičky, což je mostní objekt, který je nad ulicí Povltavská, včetně nájezdových ramp," řekla Barbora Lišková. 

Práce na silnici se ale nebudou týkat jen metropole. Obrnit trpělivostí se tak budou muset i řidiči v okolí Prahy na hlavním příjezdových tazích, např. na dálnici D1 mezi 12. a 16. kilometrem. 

"Ta oprava je naprosto nezbytně nutná. Připravovali jsme ji rok, mimo jiné ve spolupráci s krajem, se Správou a údržbou silnic," řekl Jan Rýdl, tiskový mluvčí ŘSD.

Komplikace v dopravě ale nezpůsobují pouze opravy silnic a mostů. Např. v pražských Řepích je částečně omezený provoz ve Slánské ulici kvůli demolici zchátralé protihlukové stěny.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu