V Městské knihovně slaví založení republiky

  • 11. července 2018,
  • 17:33,
  • PRAHA,
  • Lucie Sinková

Městská knihovna v Praze je hlavním garantem účasti českých knihoven a základních škol ve výtvarné soutěži "Neodíď nám, rozprávočka", která je součástí projektu Československá pohádka v rámci 100. výročí Československa. Slovenské děti malovaly obrázky na téma pohádkových hrdinů v knihách slovenského spisovatele Pavola Dobšinského a děti v Čechách se zase zaměřily na pohádky Boženy Němcové. Až do konce roku je v rámci stého výročí založení Československa připravena spousta dalších akcí.

Reklama

Ke 100. výročí založení Československa vznik projekt Československá pohádka. Spolupracují na něm Městská knihovna v Praze, projekt Praha město literatury a Knižnice města Piešťany. 

"Mimovolně vznikl tento projekt ve spolupráci se spolkem BONA FIDE, který nám v rámci tohoto projektu dělá doprovodné programy jako divadélko, čtení ve slovenštině a v češtině pro děti," řekla Magdalena Řeřichová, knihovnice. 

Díky tomu mohly děti vidět dvojjazyčné československé představení. 

"Paní Věra Kučerová a Martin Matějka ze spolku BONA FIDE tu budou realizovat pohádky na motivy Františka Hrubína. Bude to dohromady asi 7 pohádek. Co bude výjimečné je to, že to bude československé," řekla Magladena Řeřichová.

Městská knihovna v Praze je také hlavním garantem účasti českých knihoven a základních škol ve výtvarné soutěži "Neodíď nám, rozprávočka". 

"Takže v tomto prostoru se nachází práce, které jsou oceněné, ať už jsou to vítězné práce, nebo mají nějaké další ocenění. Tato výstava byla rozdělena do 3 kategorií, a to kategorie mateřských škol, základních škol a základních uměleckých škol," řekla Magdalena Řeřichová.

Až do konce roku budou tady v Městské knihovně probíhat výstavy, besedy, autorská čtení a komponované programy.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu