• Načítám...
>

Praha 22 otevřela nový pavilon ZŠ U Obory

  • 31. srpna 2018,
  • 18:03,
  • PRAHA,
  • Jaroslav Šetlík

Děti v Uhříněvsi se s počátkem nového školního roku mohou těšit na novou budovu základní školy. Ta je přístavkem ke stávající škole a je určena pro žáky prvních až třetích tříd a školákům nabízí moderní učebny s interaktivními tabulemi.

Reklama

ZŠ U Obory v Uhříněvsi navýšila svou kapacitu o 300 dětí. A to díky nově otevřenému pavilonu s 9 kmenovými učebnami. V těch se budou učit žáci prvních až třetích tříd. 

"Mají tady učebny, vyučující tu mají kabinety, sklady, veškeré potřebné zázemí. Dole jsou prostorné šatny. V každé třídě je interaktivní tabule, krásný nový nábytek. Jako zajímavost bych mohla uvést, že bude-li pršet, tak toalety se splachují dešťovou vodou," řekla Ivana Vodičková, ředitelka školy. 

Stavba pavilonu školy probíhala tzv. suchým procesem, aby v době vyučování nijak neobtěžovala učitele a žáky. 

"Je to ocelový skelet s opláštěním. Ta stavba byla postavena v zimním období, ale naprosto v luxusním provedení. Pokud jste viděli i fasádu, která je také kovová a je zasazená do krásného prostředí U Obory, u školního hřiště. Ta škola je opravdu na luxusním místě a s luxusními parametry," řekl Martin Turnovský, starosta MČ Praha 22. 

Celkové náklady na stavbu byly ve výši 66 milionů korun. MČ se na nich podílela necelými 5 miliony. Zbylá část byla financována z evropských fondů a rozpočtu hlavního města. 

"My jsme MČ poskytli investiční dotaci a současně se podařilo vyčerpat celkem 60 milionů korun z evropských fondů, které administruje magistrát právě na tuto stavbu, takže já jsem velmi ráda, že velká část nákladů této krásné školy se podařilo zafinancovat z evropských fondů. Tady se ukazuje, že mají určitě smysl," řekla Irena Ropková, radní hl. m. Prahy. 

Nový pavilon této školy je už druhým v pořadí. Poprvé se rozšiřovalo o 8 tříd v roce 2011. S příchodem nového školního roku se tak kapacita zvýší na celkem 970 žáků.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu