• Načítám...
>

Historii hraček ukazuje Chvalský zámek

  • 14. září 2018,
  • 11:52,
  • PRAHA,
  • Jaroslav Šetlík

K výročí 100 let od vzniku Československa připravil Chvalský zámek unikátní výstavu hraček. K vidění tu jsou exponáty od dob Rakouska-Uherska až po modernější, se kterými si hrály děti v minulém století.

Stáhnout video
Reklama

Jak vypadala autíčka našich dědečků a panenky našich babiček ukazuje výstava na Chvalském zámku. Sbírka tu nadchla nejen pamětníky ale také milovníky minulého století. 

"Na naší výstavě Jak si hráli naši prarodiče najdeme hry a hračky, se kterými si hráli naši dědečkové i babičky, a to jak babičky dnešních sedmdesátníků, tak i dětí, kterým jsou dnes třeba 2 roky," řekla Růžena Beránková, ředitelka Chvalského zámku. 

Výstava se pyšní vzácným kousky. Nejstarší z nich jsou už z dob Rakouska-Uherska.

"Těch zajímavých vzácných je tady hned několik. Mě třeba zaujala právě hra někdy kolem roku 1900, která je psaná už česky, takže návod je v češtině a věnuje se historii naší České republiky," řekla Růžena Beránková.

Dříve hraček moc nebylo a některé z nich si prarodiče do dnes střeží jako oko v hlavě. Podobnou hračku si můžete na konci výstavy vyrobit i vy.

"V poslední místnosti máme dílničku, kde si mohou děti vyrobit třeba vlastní postavičku do divadla právě podle vzoru z někdejších dob. Také tam máme možnost podívat se, prolistovat knihami, učebnicemi z dob od první republiky a dále," řekla Růžena Beránková.

Hračky pochází ze soukromé sbírky rodiny Pecháčkových a vidět je v rámci této výstavy můžete na Chvalském zámku až do 25. listopadu.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu