Miloš Forman má v Praze svoje náměstí

  • 12. října 2018,
  • 17:47,
  • PRAHA,
  • Lukáš Kubát

Praha vzdala hold oscarovému režisérovi Miloši Formanovi. Piazzetta před Hotelem InterContinental teď nese nově jeho jméno. Autor filmů Amadeus nebo Přelet nad kukaččím hnízdem zemřel letos na jaře.

Reklama

Centrum Prahy má nové náměstí. Náměstí Miloše Formana. Po slavném režisérovi byl pojmenován prostor před hotelem Intercontinental.

"Bylo to jediné volné místo, které nemá pojmenování. Byla to taková proluka, která byla mezi několika domy a která vzbuzovala nějaké vzrušení, takže aby to vzrušení uklidnili, tak si myslím, že to bylo vhodné pojmenování právě po Miloši Formanovi," řekla Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy.

Pojmenování po slavném režisérovi by podle primátorky mělo pomoci udržet místo nezastavěné. A toto náměstí by mělo postupně změnit i svojí podobu.

"To náměstí by mohlo být takové, že by tady nestála auta, nebylo by tady parkoviště, mohl by se změnit ten výstup z toho parkoviště, například ta betonová ohrada tady, mohlo by to být hezky vydlážděné náměstí, které by důstojně připomínalo jméno jeho nositele," řekla Adriana Krnáčová.

Primátorka, mezi jejíž oblíbené Formanovy filmy patří Černý Petr nebo Přelet nad kukaččím hnízdem, by ráda na náměstí viděla i něco, co by Miloše formana konkrétně připomínalo.

"Umím si představit, že by tady mohla stát i nějaká socha, která by připomínala jeho dílo," řekla Adriana Krnáčová.

Miloš Forman zemřel 13. dubna ve věku 86 let. Náměstí, které nese jeho jméno, máme v Praze skoro přesně po půl roce od jeho smrti. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu